Situácia po požiari v internáte je stabilizovaná, príčiny vyšetrujú

TASR, 23. januára 2019 14:18

Rovnako ako zdravotný stav dvoch ľudí, ktorí sa pri požiari vážne zranili.

Foto: TASR

Bratislava 23. januára (TASR) - Situácia po požiari v Internáte Slovnaft vo Vlčom hrdle v bratislavskom Ružinove je stabilizovaná rovnako ako zdravotný stav dvoch ľudí, ktorí sa pri požiari vážne zranili. Informovali o tom člen predstavenstva spoločnosti Slovnaft Gabriel Szabó a starosta Ružinova Martin Chren.

Obaja vyzdvihli prácu hasičov a záchranných zložiek. Tiež koordináciu evakuácie zamestnancami strednej chemickej školy. Mestská časť aj spoločnosť budú súčinné pri ďalšom vyšetrovaní. "Keď sa nájde zdroj požiaru, potom budeme môcť transparentne povedať, aké nápravné opatrenia vykonáme," konštatoval Szabó. Pri udalosti podľa neho automaticky vyplo elektrinu a ističe, preto nefungovali ani hlásiče požiaru.

Mestská časť Ružinov podľa Chrena pomáhala riešiť situáciu s náhradným ubytovaním pre študentov a ďalších ľudí z internátu, ktorí strávili noc v župnej škole.

Nočný požiar vznikol v suterénnych priestoroch elektrickej rozvodne. Príčinu jeho vzniku vyšetrujú hasiči aj policajti, informoval veliteľ bratislavských hasičov Marián Bugár. Z internátu podľa jeho slov evakuovali celkovo 220 osôb. Najprv sa pozornosť hasičov sústredila na ľudí, ktorí boli v zadymených izbách. Následne na tých, ktorí sa zhromaždili na streche prístupovej chodby do pridruženej plavárne. "Dvoch ľudí, ktorí sú v kritickom stave, našli hasiči v bezvedomí v suteréne," ozrejmil Bugár.

Situáciu sa podľa neho vďaka dostatočnému počtu nasadených hasičov podarilo dostať pod kontrolu za niekoľko desiatok minút. "Samotná lokalizácia bola hlásená až v tretej hodine od odhlásenia, a to z dôvodu, že objekt je pomerne zložitejšie členený," doplnil.

Stredoškoláci a študenti Ekonomickej univerzity v Bratislave z internátu, ktorý v noci horel, sa môžu ubytovať vo vedľajšom študentskom domove. Podľa riaditeľky domova Heleny Kuchyňkovej je v súčasnosti voľných približne 20 lôžok.

"Študentský domov Ekonomickej univerzity Vlčie hrdlo 74 je samostatný objekt, ktorý nebol zasiahnutý požiarom objektu, ktorý sa nachádzal v jeho okolí, a momentálne je iba odpojený od elektrickej energie," spresnila pre TASR.

Požiar v internáte vypukol v utorok (22. 1.) pred 23.00 h, pričom došlo k silnému zadymeniu celej päťposchodovej budovy. Podľa hovorkyne Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby SR Aleny Krčovej po požiari previezli do bratislavských nemocníc osem zranených, dvaja boli v kritickom stave.Téma TASR