Siroty študujúce v zahraničí musia predložiť potvrdenie z danej školy

TASR, 6. októbra 2017 10:18

Kompletný zoznam uznaných vysokých škôl pre posúdenie štúdia v zahraničí je uvedený na webovej stránke Ministerstva školstva SR.

Bratislava 6. októbra (TASR) - Študent, ktorý študuje v zahraničí a je poberateľom sirotského dôchodku, má povinnosť štúdium preukazovať Sociálnej poisťovni potvrdením o štúdiu. Ak takýto študent študuje na zahraničnej vysokej škole, ktorá je uvedená v zozname Ministerstva školstva SR – Strediska na uznávanie dokladov o vzdelaní uznávaných vysokých škôl, stačí, ak predloží originál potvrdenia konkrétnej školy o štúdiu.
Ilustračné foto Foto: TASR

Kompletný zoznam uznaných vysokých škôl pre posúdenie štúdia v zahraničí je uvedený na webovej stránke Ministerstva školstva SR. Ak sa škola, ktorú študent-sirota navštevuje, v tomto zozname nenachádza, musí okrem potvrdenia o štúdiu priložiť aj rozhodnutie Ministerstva školstva SR – Strediska na uznávanie dokladov o vzdelaní. Ním ministerstvo potvrdí, že toto štúdium v zahraničí je svojím rozsahom rovnocenné úrovni štúdia na strednej alebo vysokej škole na Slovensku.

TASR informovala Sociálna poisťovňa.
Najčítanejšie Školstvo

Téma TASR