Senica: Mesto na základnej škole vybudovalo chodbu do jedálne

TASR, 10. júla 2018 6:51

Náklady na jej vybudovanie boli 156. 000 eur.

Senica 10. júla (TASR) – Na základnej škole (ZŠ) na Komenského ulici v Senici dokončili spojovaciu chodbu medzi školou a školskou jedálňou. Náklady na jej vybudovanie boli 156.000 eur. TASR informoval primátor mesta Senica Branislav Grimm.
ZŠ Senica, Komenského Foto: ZŠ Senica, Komenského

Základná škola už od roku 2010 prešla rozsiahlou rekonštrukciou, keď získala novú fasádu, vynovený bol interiér školy, vybudovalo sa ihrisko s umelým povrchom a street workoutové ihrisko. Teraz pribudla chodba, ktorá spája priestory školy s jedálňou.

ZŠ Senica, Komenského Foto: ZŠ Senica, Komenského


"Táto stavba je mimoriadne dôležitá, keďže viac ako 400 stravníkov sa musí dostať z budovy školy do budovy jedálne. Keď prší, alebo sneží, deti sa museli prezliecť, prejsť do školskej jedálne a veci zložiť na vešiaky v jedálni. Rovnakú procedúru museli absolvovať cestou naspäť," povedal k novovybudovanej chodbe riaditeľ školy Krzysztof Siwiec. Školská jedáleň vďaka novej chodbe bude môcť žiakom okrem obeda ponúkať aj desiatu, čo doteraz nebolo možné.

ZŠ Senica, Komenského Foto: ZŠ Senica, Komenského


Stavebné úpravy sa začali v závere roka 2017 a boli dokončené po ôsmich mesiacoch, keď realizátor projektu odovzdal chodbu do užívania. "Som rád, že prechodová chodba je hotová, zlepší to organizáciu a aj hygienické podmienky školy," uviedol primátor Senice.

Chodba bude zároveň slúžiť aj ako šatne pre žiakov. "Škola bola postavená bez priestorov na šatne. Doteraz sme mali šatne v suteréne školy a po chodbách, kde sa nachádzajú triedy. V nových šatniach bude mať každý žiak svoju vlastnú skrinku. Nové skrinky sú oblepené fototapetami, pričom motívy pre každú triedu si vyberali samotní žiaci," doplnil riaditeľ školy.

ZŠ Senica, Komenského Foto: ZŠ Senica, Komenského

Téma TASR