Zaregistrujte sa na semináre a bezplatné učebné materiály a projekty

Školský servis, 19. mája 2017 9:45

Učitelia na 1. stupni základnej školy: príďte a získajte osobne informácie o možnostiach výučby prierezových tém v praxi.

Foto: EdulabBratislava 19. mája (SkolskyServis.sk) - Problémy riešené v bežnom živote presahujú rigidné hranice školských predmetov. Tým vzniká problém: čo s témami, ktoré sa do vyučovacích predmetov jednoducho nezmestia? Chápe sa akosi samozrejme, že učiteľ si pomôže sám. Ale skutočne?

Nezisková organizácia EDULAB chce podať učiteľom na 1. stupni základných škôl aj v tejto oblasti pomocnú ruku. V dňoch 6. – 8. júna 2017 uskutoční v Nitre, Žiline a Košiciach stretnutia s učiteľmi v rámci cyklu „EDULAB – LIVE“, kde sa podelí o skúsenosti zo svojho pilotného projektu vyučovania vybraných prierezových tém.
Súčasne však EDULAB predstaví projekty nového zážitkového a bádateľského vyučovania a možnosti pre učiteľov, ako sa do nich zapojiť. Pôjde o štyri komplexne pripravené projekty, plné nových metód a zaujímavých environmentálnych aktivít, ktoré budú pre žiakov aj učiteľov naozajstným zážitkom.

Okrem informácií o inovatívnych vyučovacích metódach bude priestor venovaný aj otázke vzdelávacieho priestoru. Ako by mala vyzerať trieda, ktorá reflektuje aktuálne trendy vo vzdelávaní? Túto otázku rieši EDULAB v spolupráci s ateliérom dizajnu VŠVU a odpoveďou je vízia vzdelávacieho priestoru, v ktorom by bola radosť učiť sa a vyučovať.

Ako sa na stretnutie s EDULAB-om prihlásiť?

Učitelia, ktorí sa chcú zúčastniť stretnutia v Nitre (6. jún), Žiline (7. jún) alebo v Košiciach (8. jún ) sa musia zaregistrovať na http://registracia.edulab.sk

Vzhľadom na to, že kapacity sú obmedzené, akceptované budú prihlášky v poradí, v akom prišli.

Partnerom projektu EDULAB – LIVE sú spoločnosti Samsung a Agemsoft.

Téma TASRPoužívaním stránok SkolskyServis.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac