Roadshow 2017 Úradu vlády SR ukončila svoju putovnú časť

TASR, 16. októbra 2017 14:40

Do Roadshow 2017 môže každá škola zapojiť maximálne 3 družstvá.

Na snímke tri najúspešnejšie kolektívy študentov stredných a stredných odborných škôl zúčastnených v súťaži Roadshow 2016, ktoré ocenili na Úrade vlády SR 22. februára 2017 v Bratislave. Foto: TASR/Pavel Neubauer


Bratislava 16. októbra (TASR) - Uplynulý piatok sa na dvoch stredných školách v Skalici skončila prvá, tzv. putovná časť súťaže Roadshow 2017, ktorú pripravil a realizuje Úrad vlády SR pre študentov tretích ročníkov stredných odborných škôl a gymnázií s cieľom priblížiť mladým ľuďom tematiku podpory eurofondov a inšpirovať ich v príprave konkrétneho projektového zámeru, s ktorým môžu vyhrať zaujímavé ceny tak pre seba, ako aj pre školu, ktorú navštevujú: televízory, taplety a smartfóny.

Minulý týždeň lektori Úradu vlády SR zavítali do viacerých miest a škôl - v Gelnici, Bardejove, Starej Ľubovni, Levoči, Námestove, Kysuckom Novom Meste, Dolnom Kubíne, Senici a spomínanej Skalici, pričom spolu za dva týždne navštívili 32 tried a oslovili takmer tisíc študentov. Podujatie pozostávalo z informačného stretnutia a prezentácie, počas ktorej boli študenti oboznámení s princípmi čerpania fondov, ako aj s konkrétnymi informáciami o operačných programoch či podmienkach súťaže.

Do Roadshow 2017 môže každá škola zapojiť maximálne 3 družstvá pozostávajúce zo štyroch študentov, ktorých úlohou bude vypracovať samostatný a originálny projektový zámer reflektujúci najmä potreby ich okolia či regiónu. Vzhľadom na bohatú diskusiu, prejavené vedomosti študentov o EÚ či eurofondoch, ako aj veľký záujem o súťaž, je predpoklad, že tímy stredoškolákov pripravia naozaj zaujímavé a inšpiratívne projekty.

Termín ich odoslania na adresu Úradu vlády SR je 31. december 2017. Projekty bude následne posudzovať odborná porota zložená zo zástupcov Úradu vlády SR, Centrálneho koordinačného orgánu a jednotlivých riadiacich orgánov operačných programov, ktorá určí umiestnenie na prvých troch miestach.

Kompletné informácie o súťaži sú uvedené na stránke www.eufondy.sk v časti Novinky: http://www.partnerskadohoda.gov.sk/roadshow-2017-dolezite-informacie- pre-studentov-a-skoly/ .

Úrad vlády SR - odbor informovanosti a publicity www.vlada.gov.sk www.eurondy.sk
TASR o tom dnes informovali z tlačového a informačného odboru Úradu vlády SR.

Téma TASR