Projekt Objav svoj talent má podporiť rozvoj talentov

TASR, 1. novembra 2018 8:19

Zatraktívniť odborné vzdelávanie a podporiť rozvoj talentov má komunitný online projekt #Objav svoj talent!

Bratislava 1. novembra (TASR) - Zameraný je na študentov stredných odborných škôl (SOŠ). Slovensko sa prostredníctvom projektu opäť zapája do Európskeho týždňa odborných zručností. Informovala o tom projektová manažérka Barbora Červenková.
Foto:

"V každom z nás je niečo výnimočné, čo nás predurčuje na úspech v povolaní a zároveň spôsobuje, že sme v práci a v živote šťastní. Talent v nás často objavia skúsení učitelia alebo rodičia, hovoria o ňom výsledky našej práce a niekedy môže byť poznávacím znakom pocit radosti spojený s nejakým výkonom," uviedla mentorka Mária Rusková.

Do projektu sa zapájajú aj youtuberi, šperkári, fotografi či hudobníci, ktorí zdieľajú na sociálnych sieťach to, čo im prináša radosť z práce a hovoria o tom, ako dosiahli svoj úspech. „Ak chceš, aby ľudia objavili tvoj talent, musíš ho najprv objaviť sám. Tak choď do toho,“ uviedol na webovej stránke projektu ambasádor a muzikant Peter Bažík.

Žiaci stredných odborných škôl sa môžu prostredníctvom Instagramu zapojiť aj do súťaže o smartfón. Stačí si spraviť fotku, na ktorej študent ukáže svoj talent, nahrať ju na Instagram, označiť ju hashtagom #objavsvojtalent a sledovať instagramový účet projektu. Súťaž je podľa Červenkovej určená pre všetkých stredoškolákov, pričom študenti z odborných škôl môžu vyhrať zážitok s ambasádormi.

Cieľom iniciatívy Európsky týždeň odborných zručností (European Vocational Skills Week) má byť zvýšenie atraktívnosti odborného vzdelávania a prípravy poskytujúcej ľuďom praktické zručnosti. Vďaka tomu sa môže podľa organizátorov zvýšiť ich uplatnenie na trhu práce, pričom prospievajú aj k vyváženému rozvoju spoločnosti.

Tretí ročník Európskeho týždňa odborných zručností bude prebiehať od 5. do 9. novembra. "Slovensko sa zúčastnilo už v prvom ročníku projektom #Objav svoj talent!, čím sa stalo priekopníkom v komunikačných aktivitách v online prostredí. Súťaž #Objav svoj talent! trvá od 1. novembra do 5. decembra 2018," doplnila Červenková.
Téma TASR