PRIEVIDZA: Samospráva chce vybudovať v dvoch ZŠ odborné učebne

TASR, 18. júna 2017 9:54

Podanie žiadosti o nenávratný finančný príspevok (NFP) a zabezpečenie realizácie projektu odobrili na svojom rokovaní prievidzskí mestskí poslanci.

Ilustračné foto Foto: Štefan Puškáš/TASRPrievidza 18. júna (TASR) - Samospráva Prievidze má záujem vybudovať v dvoch svojich základných škôl (ZŠ) odborné učebne. Pribudnúť by mali v ZŠ Rastislavova a ZŠ Sama Chalupku. Podanie žiadosti o nenávratný finančný príspevok (NFP) a zabezpečenie realizácie projektu odobrili na svojom rokovaní prievidzskí mestskí poslanci.

V ZŠ na Rastislavovej ulici majú podľa zámeru radnice vzniknúť dve IKT učebne. Hlavným cieľom je zabezpečiť vhodné podmienky na rozvoj IKT kompetencií žiakov v súlade s požiadavkami ich budúcej profesijnej orientácie a úspešným uplatnením sa na trhu práce, ozrejmil vedúci referátu pre projekty a investície Mestského úradu v Prievidzi Ivan Benca.

Projekt počíta so stavebno-technickými úpravami priestorov, ako i obstaraním vybavenia. Jeho celkové oprávnené výdavky predstavujú 66.535,73 eura, NFP je vo výške 63.208,96 eura.

Dve polytechnické učebne chce radnica zriadiť v ZŠ Sama Chalupku. Hlavným cieľom projektového zámeru je zabezpečiť vhodné podmienky na rozvoj kľúčových kompetencií žiakov v súlade s požiadavkami ich budúcej profesijnej orientácie a úspešným uplatnením sa na trhu práce, konkretizoval Benca.

Zámer počíta so stavebno-technickými úpravami priestorov, ako i obstaraním vybavenia. Celkové oprávnené výdavky projektu predstavujú 147.984,73 eura, NFP 140.585,50 eura.

Tento projekt počíta i s výdavkami, ktoré nie sú podľa vyhlásenej výzvy oprávnené. V prípade schválenia žiadosti o NFP je v priestoroch, kde mesto učebne zriadi, nutná výmena okien, kúrenia, rozvodov, ale aj nátery a murárske práce vo výške 24.323,21 eura. Ich zafinancovanie rovnako mestskí poslanci odobrili.

Oba projektové zámery chce mesto financovať z Integrovaného regionálneho operačného programu. Žiadosti o NFP podá do konca tohto mesiaca.
Téma TASRPoužívaním stránok SkolskyServis.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac