PRIEVIDZA: Detská letná akadémia má svojich prvých absolventov

TASR, 11. augusta 2017 16:21

Titulom "Bakalárik" sa oddnes môže hrdiť 30 detí.

Ilustračné foto Foto: TASR - Alexandra Moštková


Prievidza 11. augusta (TASR) - Detská letná akadémia, ktorá je novým projektom Centra voľného času (CVČ) Spektrum Prievidza, má prvých absolventov. Titulom "Bakalárik" sa oddnes môže hrdiť 30 detí.

"Detská letná akadémia bol nápad, ktorý sa zrodil už dávnejšie, len akosi sme ho nemali kedy zrealizovať, takže tento rok prišiel ten správny čas. A zorganizovali sme ju preto, lebo mnoho detí nevie tráviť voľný čas so svojimi kamarátmi, skôr vyhľadávajú iniciatívy, ktoré ich niečo nové naučia alebo vyhľadávajú nové informácie. Práve pre tieto deti to bolo určené, čo sa nám aj podarilo," povedala riaditeľka CVČ Spektrum Miriam Bencová.

Letná akadémia sa podľa nej stretla s veľkým záujmom, pôvodne chcelo CVČ prijať 20 detí, nakoniec ich bolo 30. Počas tohto týždňa, teda od 7. augusta absolvovali zábavno-náučný program, navštívili skanzen vo Vyšehradnom, Národnú zoologickú záhradu v Bojniciach, hvezdáreň v Partizánskom a Energoland v Mochovciach, ktorý sa malým absolventom podľa ich slov páčil najviac. "Deti boli výnimočné, sú trošku iné ako tie ostatné. Veľmi rady spoznávajú nové veci, veľmi veľa sa pýtajú a aj dnes pri prezentovaní svojich projektov ukázali, že sú veľmi šikovné a majú veľmi veľké vedomosti," zhodnotila Bencová.

Nápad v podobe Detskej letnej akadémie ocenila aj primátorka mesta Katarína Macháčková, z ktorej rúk si absolventi prevzali i svoje certifikáty. "Myslím, že práve v tejto dobe potrebujeme, aby sa deti zaoberali aj niečím iným ako trávením času za počítačom doma, aby ich rozvíjanie bolo podporené práve takýmito spôsobmi, aby sa spoločne stretávali a komunikovali spolu," povedala.

V štúdiu na Detskej letnej akadémii môžu malí záujemcovia pokračovať, budúci rok tak môžu získať titul "Magisterko" a o rok neskôr, po "trojročnom" štúdiu aj titul "Doktorko".Téma TASR