Prezident vymenoval šiestich rektorov vysokých škôl

TASR, 30. januára 2019 14:14

Prezident SR Andrej Kiska vymenoval v stredu v Prezidentskom paláci v Bratislave šiestich rektorov vysokých škô.

Na snímke zľava kandidát na rektora Ekonomickej univerzity v Bratislave Ferdinand Daňo, kandidát na rektora Slovenskej technickej univerzity v Bratislave Miroslav Fikar, kandidátka na rektorku Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave Bohunka Koklesová, kandidátka na rektorku Univerzity veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach Jana Mojžišová, kandidát na rektora Vysokej školy medzinárodného podnikania ISM Slovakia v Prešove Marek Storoška a kandidát na rektora Univerzity Komenského v Bratislave Marek Števček počas menovania prezidentom SR Andrejom Kiskom v Prezidentskom paláci v Bratislave 30. januára 2019. Foto: TASR/Dano Veselský


Bratislava 30. januára (TASR) - Prezident SR Andrej Kiska vymenoval v stredu v Prezidentskom paláci v Bratislave šiestich rektorov vysokých škôl, medzi nimi aj nového rektora Univerzity Komenského a Slovenskej technickej univerzity v Bratislave.

Na čele najväčšej a najstaršej univerzity na Slovensku – Univerzity Komenského v Bratislave, bude stáť nový rektor Marek Števček, ktorý nahradil na poste doterajšieho rektora Karola Mičietu. Za rektora Ekonomickej univerzity v Bratislave na ďalšie štvorročné obdobie vymenoval prezident Ferdinanda Daňa, ktorý vedie univerzitu od roku 2015. Nového rektora Miroslava Fikara má Slovenská technická univerzita v Bratislave, ktorý nahradil v tejto funkcii doterajšieho rektora univerzity Roberta Redhammera.

Nové vedenie má aj Vysoká škola výtvarných umení v Bratislave. Za rektorku školy bola vymenovaná Bohunka Koklesová, ktorá na poste vystriedala Stanislava Stankociho. Ďalšie štyri roky povedie Univerzitu veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach doterajšia rektorka Jana Mojžišová. Na čele Vysokej školy medzinárodného podnikania ISM Slovakia v Prešove ostáva doterajší rektor Marek Storoška.

Téma TASR