Preukazy ISIC/EURO26 sú na stredných školách populárne

Školský servis, 17. augusta 2018 14:18

Združenie CKM SYTS, ktoré vydáva na Slovensku preukazy ISIC , ITIC a Európsku kartu mládeže EURO<26, zaznamenalo veľký nárast popularity preukazov na stredných školách.

Bratislava 17. augusta (SkolskyServis.sk) - Združenie CKM SYTS, ktoré vydáva na Slovensku preukazy ISIC (International Student Identity Card), ITIC (International Teacher Identity Card) a Európsku kartu mládeže EURO<26, zaznamenalo veľký nárast popularity preukazov na stredných školách.
Foto:

Po úspešnom zavedení preukazov ISIC na univerzitách a vysokých školách na Slovensku, začalo združenie CKM SYTS spolupracovať pred niekoľkými rokmi aj so strednými školami. Pre stredoškolákov sú určené preukazy ISIC/EURO<26. Sú to multifunkčné preukazy, ktoré ich držiteľom slúžia ako identifikačný doklad o štúdiu na príslušnej škole, môžu fungovať vrámci dochádzkových, prístupových a stravovacích systémov škôl, poskytujú zľavy ISIC a EURO<26 a je možné ich využiť aj na cestovanie v doprave.

Priekopníkmi spolupráce v stredoškolskom sektore boli Gymnázium Metodova, Gymnázium L. Sáru, Gymnázium L. Novomeského a Gymnázium A. Einsteina v Bratislave. Pilotný projekt začal s týmito Gymnáziami v roku 2006. Odvtedy sa udiali viaceré významne veci. Po úspešnom vyhodnotení pilotnej spolupráce začalo CKM SYTS aktívne oslovovať stredné školy, neskôr sa už školy hlásili do projektu aj z vlastnej iniciatívy.

K dnešnému dňu vydáva CKM SYTS preukazy ISIC/EURO<26 s viac ako 500 strednými školami zo všetkých regiónov Slovenska. Udiali sa aj ďalšie dôležité zmeny; ISIC aj EURO<26 prešli zmenou loga, pribudli desiatky poskytovateľov zliav, zaviedla sa elektronická kontrola overenia platnosti preukazov, pribudla virtuálna verzia preukazu, mobilná aplikácia. Za zmienku stojí aj to, že spojenie licencií ISIC a EURO<26 nie je vo svete úplne bežné, podarilo sa to iba v 4 krajinách (Belgicko, Srbsko, Bulharsko, Slovensko).

CKM SYTS hodnotilo uplynulý školský rok, výsledky na viacerých školách stoja za zmienku.

Gymnázium I. Horvátha v Bratislave a Stredná odoborná škola veterinárna dosiahli takmer 100% penetráciu preukazmi. Veľmi vysokou penetráciou sa môže pýšiť tiež Gymnázium Park mládeže v Košiciach. Viaceré školy zaznamenali dvojciferný percentuálny nárast v počte vydaných preukazov, „skokanom“ roka je jednoznačne Stredná umelecká škola v Košiciach a Gymnázium na Školskej ulici v Spišskej Novej Vsi. Vynikajúci nárast zaznamenali tiež Stredná odborná škola automobilová v Košiciach, Gymnázium Laca Novomeského v Senici, Stredná priemyselná škola strojnícka a elektrotechnická v Nitre, Gymnázium Párovská v Nitre, Gymnázium A. Sládkoviča v Banskej Bystrici.

Veľké poďakovanie patrí nielen pilotným školám a školám s vysokým nárastom predaja a s vysokou penetráciou, ale všetkým spolupracujúcim školám, ich zamestnancom, pedagogickým pracovníkom, riaditeľkám a riaditeľom za to, že pomáhajú študentom sprístupniť výhodnejšie služby, tovary určené pre školskú i mimoškolskú činnosť.

Viac informácií o spolupracujúcich školách môžete nájsť na www.studentskypreukaz.sk

Téma TASR