Športovo-vzdelávací tábor Šporťáčik na PU absolvovalo 160 detí

TASR, 18. augusta 2017 9:34

Organizátori ho venovali deťom, ktoré mali počas prázdnin chuť športovať, učiť sa novým pohybovým aktivitám a chceli spoznať nových kamarátov.

Prešov 18. augusta (TASR) – Fakulta športu Prešovskej univerzity (FŠ PU) v Prešove pripravila na tohtoročné letné prázdniny v poradí šiesty ročník detského športovo-vzdelávacieho tábora Šporťáčik. Počas štyroch týždňových turnusov ho absolvovalo 160 detí. Organizátori ho venovali deťom, ktoré mali počas prázdnin chuť športovať, učiť sa novým pohybovým aktivitám a chceli spoznať nových kamarátov. Ako informovala hovorkyňa PU Anna Polačková, tohtoročný tábor sa niesol v duchu hesla: „Pohyb, hra a zábava v Šporťáčiku vyhráva“.

Foto: PU Prešov


Záujem o Šporťáčik z roka na rok rastie. Cieľom tábora je ponúknuť deťom široké a podnetné spektrum pohybových činností, ktoré ich motivujú, bavia a zároveň podporujú rozvoj ich fyzickej, ale aj psychickej kondície. Účastníkom tábora sa venovali animátori, ktorí na každý deň pripravovali rôznorodé pohybové aktivity a hry. Deti sa tiež dozvedeli zaujímavosti z oblasti anatómie, fyziológie, histórie a súčasného športu.

„Paleta aktivít a druhov športu bola veľmi pestrá. Deti si mohli vyskúšať tanec, futbal, florbal, ogo, ringo, lacros, stolný tenis, orientačný beh, bedminton, základy gymnastiky, bejzbal a ešte viac,“ priblížil ponuku člen organizačného tímu Martin Jesenský, denný doktorand FŠ PU.

Prodekanka pre vedu a rozvoj FŠ Lenka Tlučáková uviedla, že deti sú pohybovo veľmi aktívne a majú biologickú potrebu byť spontánne. „Pohybom rastú, učia sa nové veci a prostredníctvom príjemných zážitkov si pestujú trvalý vzťah ku všetkým pohybovým aktivitám. A to bolo aj zámerom nášho tábora,“ povedala.

Hovorkyňa informovala, že športovo-vzdelávací tábor, ktorý začal prvým turnusom 17. júla a vyvrcholil záverečným dňom 11. augusta, naplnil zámer efektívneho trávenia voľného času, správnej motivácie k pohybu a zdravému životnému štýlu. Na Prešovskej univerzite sa na začiatku júla konala aj Prešovská detská univerzita, ktorá bola zameraná skôr na získavanie vedomosti.

Téma TASRPoužívaním stránok SkolskyServis.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac