Prešov: Predškoláci sa môžu zapojiť do Malej logickej olympiády

TASR, 11. januára 2019 11:45

Súťaž preverí ich jednoduché logické myslenie, pamäť, tvorenie pojmov i precvičovanie jemnej motoriky.

Malá Logická Olympiáda Foto: Logickaolympiada.sk


Prešov 11. januára (TASR) - Celoslovenská iniciatíva Rozumieme nadaným odštartuje v týchto dňoch štvrtý ročník súťaže Malá logická olympiáda. Opäť je určený predškolákom. Súťaž preverí ich jednoduché logické myslenie, pamäť, tvorenie pojmov i precvičovanie jemnej motoriky.

Zvládnutie pravidiel logiky a základov počítania u detí predškolského veku je podľa Ľuboša Lukáča z Centra pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie v Sabinove, ktoré súťaž Malá logická olympiáda organizuje, dôležité pre zvládnutie vyučovacích predmetov v škole i pre život samotný.

"Prvé testovanie logického myslenia sa uskutoční v Prešove. Medzi predškolákov zavítajú nadaní chlapci a dievčatá z prešovských základných škôl, ktorí sa spoločne s deťmi zapoja do logických úloh," uviedol Lukáč.

Celoslovenské testovanie bude pokračovať počas celého roka, od apríla do decembra. Logickú súťaž možno realizovať samostatne písomnou formou - krúžkovaním alebo spoločným riešením celého detského kolektívu, napríklad pri interaktívnej tabuli. Po ukončení súťaže získa každé dieťa certifikát o absolvovaní Malej logickej olympiády.

Testovanie logického myslenia sa uskutoční zdarma. Stačí zaregistrovať predškolákov na webovej stránke súťaže www.logickaolympiada.sk. Urobiť tak môže vedenie materskej školy do 30. marca 2019.


Téma TASR