Prehľad ministrov rezortu školstva v Slovenskej republike od roku 1993

TASR, 13. septembra 2017 10:50

TASR prináša výberový prehľad ministrov rezortu školstva v ére samostatnej Slovenskej republiky od roku 1993.

Bratislava 13. septembra (TASR) -

Foto: TASR




Matúš Kučera (HZDS) - 26. septembra 1992 - 22. júna 1993


Roman Kováč (HZDS) - 22. júna 1993 - 10. novembra 1993


Jaroslav Paška (SNS) - 10. novembra 1993 - 15. marca 1994


Ľubomír Harach (DEÚS) - 15. marca 1994 - 13. decembra 1994


Eva Slavkovská (SNS) - 13. decembra 1994 - 30. októbra 1998


Milan Ftáčnik (SDĽ) - 30. októbra 1998 - 18. apríla 2002


Peter Ponický (SDĽ) - 18. apríla 2002 - 15. októbra 2002


Martin Fronc (KDH) - 16. októbra 2002 - 8. februára 2006


Ladislav Szigeti (SMK) - 8. februára 2006 - 4. júla 2006


Ján Mikolaj (SNS) - 4. júla 2006 - 8. júla 2010


Eugen Jurzyca (SDKÚ-DS) - 8. júla 2010 - 4. apríla 2012


Dušan Čaplovič (Smer-SD) - 4. apríla 2012 - 3. júla 2014


Peter Pellegrini (Smer-SD) - 3. júla 2014 - 25. novembra 2014


Juraj Draxler (Smer-SD) - 25. novembra 2014 - 23. marca 2016


Peter Plavčan (SNS) - 23. marca 2016 - 31. augusta 2017


Gabriela Matečná (nominantka SNS) - 1. septembra 2017 - dočasne poverená vedením rezortu školstva.

Súvisiace články:

Lubyová bude musieť informovať, čo bude s testovaním piatakov

LUBYOVÁ:V reforme budem pokračovať, eurofondy pôjdem riešiť do Bruselu

Téma TASR



Používaním stránok SkolskyServis.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac