Prázdniny sú vhodným obdobím na online štúdium

Školský servis, 7. augusta 2017 14:25

Letné prázdniny sú už vo svojej druhej polovici a študenti si užívajú horúce dni mimo školských lavíc.

Foto: L2C


Bratislava 7. augusta (SkolskyServis.sk) - Okrem voľných dní však leto prináša aj čas na aktivity, ktoré popri škole nemusia študenti stíhať, respektíve nemajú na ne toľko času. Reč je o online štúdiu alebo o vzdelávaní cez internet. Veľa ľudí si tento spôsob obľúbilo a hľadá si jednotlivé kurzy, vďaka ktorým sa zdokonalí v rôznych oblastiach. Jednou takou oblasťou sú aj informačné technológie.

Medzi študentmi sa nájdu aj takí, ktorí sa chcú aj počas prázdnin venovať vzdelávaniu, ale nevedia o možnostiach, ktoré sú dostupné napríklad zdarma. Dnes už internet ponúka naozaj veľa príležitostí na online vzdelávanie, treba si len dobre vybrať. Aj na Slovensku sú vzdelávacie platformy, ktoré majú sprístupnený edukačný obsah pre užívateľov zdarma.

Online štúdium – interaktívne vzdelávanie

Pre tých, ktorí sa zaujímajú o technológie, môžu byť určené aj nasledovné online kurzy. Sú zamerané na programovanie, dizajn a online marketing. Sú určené pre začiatočníkov. Každý kurz obsahuje niekoľko kapitol, video tutoriálov, vďaka ktorým sa jednoducho naučia od základov to, čo na začiatok potrebujú.

Java pre začiatočníkov

Tento kurz je už podľa názvu vhodný pre začiatočníkov tak, aby sa naučili jednoducho programovať v najrozšírenejšom a najpoužívanejšom programovacom jazyku Java. Tento kurz vysvetľuje históriu, základné pojmy, nastavenie prostredia až po rôzne výnimky a samotné programovanie.

Visual Design: Dizajn vlastného trička

V tomto kurze sa naučíte, ako si vytvoriť vlastný motív na tričko. Okrem celkového vytvorenia dizajnu sa dozviete, aké farby a nástroje si treba pri vytváraní zvoliť, taktiež sa naučíte niečo o jednotlivých nástrojoch, farebných režimoch, o formátoch ako sú JPG, TIFF a PNG. Kurz je opäť vhodný pre začiatočníkov.

Základy online stratégie

Kurz prevedie študenta základmi online marketingovej stratégie, pričom získa všeobecný prehľad a dobrý základ pre ďalšie vzdelávanie v oblasti online marketingu. Napríklad aj to, ako sa zákazníci správajú a rozhodujú pri nákupe, ako funguje nákupný model See-Think-Do-Care, podľa ktorého si môže študent navrhnúť a vytvoriť vlastnú komunikačnú stratégiu.

Základy online marketingu

Okrem základných pojmov z online marketingu sa študenti zoznámia s content marketingom a ako ho robiť, základy performance marketingu, social media marketingu a marketingu vo vyhľadávačoch. Lektori online kurzu tu tiež vysvetľujú, čo je to landing page a prečo je vôbec dôležitá.
Všetky tieto kurzy nájdu študenti na tomto linku: https://www.learn2code.sk/kurzy/online/zadarmo.

Vo vlastnom tempe

Výhodou všetkých kurzov je aj možnosť prispôsobiť si čas, ktorý daný študent strávi nad zvoleným kurzom. Počas kurzu si tak môže zvoliť tempo, ktoré mu bude vyhovovať.

Digitálne zručnosti sú už dnes takmer nevyhnutné pre bežný ale i pracovný život. Aj preto sa mnohí odborníci snažia prinášať jednotlivé možností, aby sa mohli vzdelávať v tomto smere aj mladí ľudia.

„Cieľom tejto vzdelávacej platformy je priniesť digitálne vzdelávanie do každej domácnosti jednoducho, rýchlo a najmä tak, aby bola táto forma dostupná každému, kto má doma počítač a prístup k internetu. Zároveň to znamená, že za tieto možnosti nemusí absolvent kurzu platiť. Stačí, ak ma človek chuť využiť voľný čas na vzdelávanie, ktoré mu môže zmeniť život,“ vysvetľuje komunikačná manažérka Learn2Code Martina Baumann zámer, prečo prišli s myšlienkou neplatených kurzov.

Najčítanejšie Školstvo

Téma TASR