Poslancov v pléne vystriedajú študenti z Detskej Univerzity Komenského

TASR, 20. augusta 2018 17:16

Malých "poslancov" čaká v utorok 21. augusta simulovaná Hodina otázok, v rámci ktorej vyspovedajú deviatich členov vlády.

Bratislava 20. augusta (TASR) - Novú rokovaciu sezónu Národnej rady (NR) SR otvoria žiaci z Detskej Univerzity Komenského (DUK). Malých "poslancov" čaká v utorok 21. augusta simulovaná Hodina otázok, v rámci ktorej vyspovedajú deviatich členov vlády. TASR o tom informoval odbor komunikácie s médiami a verejnosťou kancelárie NR SR.
Detská univerzita UK - návšteva Národnej rady SR (NR SR) a parlamentná hodina otázok Foto: TASR

Predsedu Národnej rady SR Andreja Danka zastúpi podpredseda parlamentu Béla Bugár, ktorý bude dohliadať na to, aby bolo všetko presne tak ako počas naozajstného rokovania. K najžiadanejším členom vlády zvyčajne patrí premiér, minister vnútra a šéf rezortu školstva. O tom, že zvedavé deti si servítku pred ústa nedávajú, sa v minulosti presvedčil už nejeden politik. V minulosti ich zaujímali napríklad platy učiteľov, utečenci, hrozba vojny, ale aj zrušenie dane z pridanej hodnoty.

Špeciálna Hodina otázok začne o 11.00 hod. Po jej skončení sa školáci budú môcť porozprávať s politikmi na neformálnej autogramiáde. Počas interaktívnej prehliadky budovy parlamentu sa dozvedia o dejinách slovenského parlamentarizmu a o fungovaní súčasnej NR a práci poslancov.

Pre niekoľko stoviek detí z celého Slovenska, ktoré študujú na tohtoročnej Detskej univerzite online, odvysiela parlamentná internetová televízia tv.nrsr.sk z celého podujatia priamy prenos.


Téma TASR