Poprad chce zmodernizovať odborné učebne na základných školách

TASR, 19. mája 2017 9:46

Išlo by o obnovu jazykových a polytechnických učební, miestností, kde sa vyučuje fyzika a zmodernizovanie učební informačno-komunikačných technológii.

Na snímke počítačová učebňa - Ilustračné foto Foto: TASR/Radovan StoklasaPoprad 19. mája (TASR) – Samospráva Popradu spracovala projektový zámer na modernizáciu deviatich učební na základných školách na území mesta Poprad. Mestskí poslanci na štvrtkovom (18. 5.) mimoriadne zvolanom zasadnutí mestského zastupiteľstva v Poprade schválili návrhy na predloženie žiadosti o nenávratný finančný príspevok (NFP) pre školské zariadenia. Na deväť učební je celková suma predpokladaných oprávnených kapitálových výdavkov vyčíslená na viac ako 325.469 eur, spolufinancovanie mesta predstavuje sumu 18.900 eur.

Výzvu na predkladanie žiadostí o NFP vyhlásilo Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR. "Tieto odborné učebne by mali žiakom výrazne pomôcť čo najlepšie sa pripraviť na budúce potreby trhu práce. Tie budú výrazne odlišné od tých dnešných, a preto na to musíme naše školy dobre pripraviť už dnes," povedal viceprimátor Popradu Igor Wzoš.

Mesto chce prostredníctvom výzvy získať financie na obnovu deviatich školských zariadení. Išlo by o obnovu jazykových a polytechnických učební, miestností, kde sa vyučuje fyzika a zmodernizovanie učební informačno-komunikačných technológii. "Najvyššiu sumu chce mesto získať pre Spojenú školu na Letnej ulici, ide o vyše 64.690 eur. Obnovu polytechnickej učebne vo výške vyše 3234 eur by mesto financovalo z vlastných zdrojov," priblížila vedúca strategického rozvojového manažmentu na Mestskom úrade v Poprade Marta Kurpašová.

V prípade, že by mesto uspelo, modernizáciou by prešli učebne na základných školách (ZŠ) s materskými školami (MŠ) na Jarnej, Komenského, Dostojevského, Tajovského a Francisciho ulici v Poprade. Obnovy by sa dočkala aj jazyková učebňa na ZŠ s MŠ na Vagonárskej ulici v mestskej časti Veľká, učebňa informačno–komunikačných technológii na ZŠ s MŠ na Scherfelovej ulici tiež v mestskej časti Veľká. Mesto by chcelo zmodernizovať aj učebňu fyziky na ZŠ s MŠ na Koperníkovej ulici v mestskej časti Matejovce.


Téma TASRPoužívaním stránok SkolskyServis.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac