Po stopách minulosti: V doprave pribudnú noví inžinieri

Vtedy.sk/Školský servis, 16. marca 2017 8:10

Rok 1961

Na snímke Pavol Hančinský poslucháč I. ročníka diaľkového štúdia, pracovník žilinskej oznamovacej a zabezpečovacej dištancie ČSD spolu s prednášajúcim inž. Jánom Čerbačeským na hodine matematiky. Foto: Archív TASR - Š. PetrášBratislava 16. marca (SkolskyServis.sk) - Koncom minulého roku sa stala Žilina vysokoškolským mestom. Takmer 600 poslucháčov I. a II. ročníka zaplnilo posluchárne Vysokej školy dopravnej, ktorú sem presťahovali z Prahy.
V súčasnej dobe má Vysoká škola dopravná dve fakulty s niekoľkými odbormi. V nasledujúcich rokoch prídu do Žiliny aj poslucháči ostatných ročníkov školy, pre ktorých budujú v blízkosti internátov nové objekty. Na škole študuje aj 106 poslucháčov diaľkove, popri zamestnaní.

V areáli školy bude 27 katedier, posluchárne, rôzne laboratóriá a špeciálne dopravné sály. Základným predmetom prvých dvoch ročníkov Vysokej školy dopravnej je matematika a deskriptívna geometria.
Na Hlinách v novom žilinskom sídlisku rýchlo vyrástli nové panelové internáty pre takmer 600 poslucháčov Vysokej školy dopravnej. V budúcich rokoch sa ich kapacita rozšíri až na dvojnásobok.

Téma TASR