Po stopách minulosti: Športové školy v Trenčíne a Košiciach

Vtedy.sk, 11. januára 2019 12:06

Po dobrých skúsenostiach s prvou Internátnou športovou školou v Banskej Bystrici začali svoju činnosť v septembri 1982 ďalšie v Trenčíne a v Košiciach.

Jednou z tréningových metód atlétov je beh s odporom, v pozadí vedúci tréner atletiky Štefan Schuller. Foto: Archív TASR


Bratislava 11. januára (SkolskyServis.sk) - V Košickej IŠŠ sa v súčasnosti učí 270 žiakov od 5-tej triedy ZŠ po tretí ročník gymnázia. V siedmich športových odvetviach pod dohľadom odborníkov trénujú mimoriadne športovo nadané detí z celého Východoslovenského a z časti Stredoslovenského kraja.

I napriek zatiaľ nie najideálnejším priestorovým podmienkam (vyučovanie prebieha v Strednej priemyselnej škole hutníckej a tréningy na 20 športoviskách v Košiciach) sa za krátky čas pôsobnosti školy dostavujú už sľubné výsledky. Kým v prvom roku trvania školy doniesli jej žiaci 40 medailí z majstrovstiev SSR a ČSSR, v minulom roku to už bolo 270 medailí.

V súčasnosti je 15 žiakov školy zaradených do reprezentácie ČSSR. K najúspešnejším športovým odvetviam na škole s celoslovenskou pôsobnosťou patrí zápasenie, ktoré má v Košiciach dlhoročnú tradíciu.FOTO: 8. januára 1985

Téma TASR