Po stopách minulosti: Maturita v roku 1962

Vtedy.sk, 15. júna 2017 10:18

Nahliadnite spolu s nami do archívu TASR.

Anna Malíková z III. B triedy vynikala na Strednej všeobecnovzdelávacej škole na Novohradskej ul. v Bratislave v matematike. Jej životným cieľom je vyštudovať na stavebnej fakulte. Na obrázku s učiteľom matematiky Jozefom Balalom pri ústnej skúške z deskriptívy.Foto: M. Slosiariková 6. 6. 1962 Foto: Archív TASRBratislava 15. júna (SkolskyServis.sk) - Prenesme sa v čase do roku 1962, kedy sa 6. júna začali na niektorých školách maturitné skúšky, ktoré sú v živote mladých jednou z najslávnostnejších chvíľ. V Strednej všeobecnovzdelávacej škole na Novohradskej ulici v Bratislave maturuje v tomto roku 130 žiakov. 118 z nich sa prihlásilo na vysokoškolské štúdium. Temer polovica má záujem o technický smer a 19 žiakov sa prihlásilo na Pedagogický inštitút v Trnave.
Anna Malíková z III. B triedy vynikala v matematike. Jej životným cieľom je vyštudovať na stavebnej fakulte. Na obrázku s učiteľom matematiky Jozefom Balalom pri ústnej skúške z deskriptívy.

Anna Malíková z III. B triedy vynikala na Strednej všeobecnovzdelávacej škole na Novohradskej ul. v Bratislave v matematike. Jej životným cieľom je vyštudovať na stavebnej fakulte. Na obrázku s učiteľom matematiky Jozefom Balalom pri ústnej skúške z deskriptívy.Foto: M. Slosiariková 6. 6. 1962 Foto: Archív TASR

Téma TASRPoužívaním stránok SkolskyServis.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac