Po požiari internátu v Bratislave sú dvaja ľudia vo vážnom stave

TASR, 23. januára 2019 15:46

Stav jedného pacienta je stabilizovaný a mimo ohrozenia života.

Foto: TASR


Bratislava 23. januára (TASR) - Nočný požiar v internáte vo Vlčom hrdle v bratislavskom Ružinove si vyžiadal hospitalizáciu troch ľudí. Z toho sa dvaja pacienti nachádzajú vo vážnom stave a sú hospitalizovaní na klinike popálenín. Stav jedného pacienta je stabilizovaný a mimo ohrozenia života. Pre TASR to uviedla hovorkyňa Univerzitnej nemocnice Bratislava (UNB) Eva Kliská.

Z miesta požiaru bolo približne o polnoci prevezených do UNB desať ľudí. "Naši zdravotníci ambulantne ošetrili sedem pacientov pre podozrenie na nadýchanie sa splodinami oxidom uhoľnatým. Títo siedmi pacienti boli po ošetrení prepustení," priblížila Kliská. Stav ďalších troch pacientov si vyžadoval hospitalizáciu.

Požiar v internáte vypukol v utorok (22. 1.) pred 23.00 h a vznikol v suterénnych priestoroch elektrickej rozvodne. Príčinu jeho vzniku vyšetrujú hasiči aj policajti. Z internátu bolo evakuovaných celkovo 220 osôb. Stredoškoláci i vysokoškolskí študenti z internátu, ktorý v noci horel, sa môžu ubytovať vo vedľajšom študentskom domove.
Téma TASR