Po absolvovaní štátnic si škôlkari prevezmú vysokoškolské diplomy

TASR, 8. júna 2018 9:58

Štátnicami a následnými promóciami ukončia 14. júna deti z materských škôl svoje štúdium, ktoré na Univerzite Konštantína Filozofa (UKF) absolvovali v rámci projektu Hráme sa na Einsteina.

Nitra 8. júna (TASR) – Štátnicami a následnými promóciami ukončia 14. júna deti z materských škôl svoje štúdium, ktoré na Univerzite Konštantína Filozofa (UKF) absolvovali v rámci projektu Hráme sa na Einsteina. Projekt sa na UKF koná už piaty rok. Škôlkari počas neho získavajú základne vedomosti v oblasti fyziky a prírodných vied. „Je prvým uceleným štúdiom pre deti v predškolskom veku na Slovensku,“ uviedla Ľubomíra Valovičová z UKF.

SIlustračné foto Foto: TASR/Henrich Mišovič


Projekt prebieha počas celého roka formou kurzov a pravidelných experimentálnych dielní. Počas nich deti objavujú svet okolo seba. „Zo skúseností vieme, že deti predškolského veku majú záujem objavovať a spoznávať okolitý svet. Práve tento fakt bol dôvodom realizácie projektu Hráme sa na Einsteina. Vďaka nemu sa aj tie najmenšie deti môžu oboznámiť s tým, ako funguje svet, prečo svieti slnko, prečo voda tečie a aký je rozdiel medzi pevnou, kvapalnou a plynnou látkou,“ povedala Valovičová.

Podľa jej slov nebolo snahou organizátorov trápiť deti ťažkou fyzikou, ale umožniť im objavovať a pochopiť niektoré zákonitosti prírody už v rannom veku. „Vďaka úspešnému projektu katedry fyziky a občianskeho združenia Viac ako učenie budú už piaty rok úspešne promovať „vysokoškôlkari“, ktorým bude odovzdaný diplom. Ten získajú za výbornú prácu a dosiahnuté výsledky v oblasti prírodných vied a výskumu, v rámci ktorého deti objavovali rôzne fyzikálne zákonitosti. Diplomy si prevezmú z rúk prorektorky UKF Miroslavy Liškovej na fakulte prírodných vied,“ dodala Valovičová.
Téma TASR