Plechový plot pri Nedožerskej ceste dostane vďaka študentom novú tvár

TASR, 8. apríla 2014 12:09, aktualizované 8. apríla 14:09

Už dlhšiu dobu trápi Prievidžanov príjazdová cesta zo severu do mesta Prievidza, a tak sa študenti rozhodli navrhnúť úpravu plota pri vstupe do mesta.

Prievidza 8. apríla (TASR) - Plechový plot pri Nedožerskej ceste, ktorá je hlavným vstupom do Prievidze zo Žiliny a Martina, už nebudú "zdobiť" narýchlo nastriekané grafity. Študenti Obchodnej akadémie (OA) v Prievidzi dnes totiž začali s jeho čistením, v priebehu dvoch až troch týždňov sa potom na ňom zrealizuje nový výtvarný návrh.

Foto: Alexandra MoštkováŠtudenti sa zapojili do e-twinningového projektu Českej republiky pod názvom E-twinningový maratón na tému Miesto, kde sa ti dobre býva. "Realizujú projekt, ktorý najskôr navrhli ako imaginárny. Jeho podmienkou je, aby sa navrhlo niečo, čo by sa malo zmeniť k lepšiemu," objasnil pedagóg z OA Prievidza Stanislav Malega.

Podľa Malegu si študenti vybrali tento plot keďže viacerí sú zo severnej časti Prievidze a tadiaľto prichádzajú do centra. "Tento plot je v strašnom stave. Preto sme navrhli 10 výtvarných návrhov a zavesili sme to na systém e-twinningového maratónu. Potom sme urobili prezentáciu, ktorú sme posunuli pred mestské zastupiteľstvo, poslanci i mesto sa toho chytili a vyčlenili nám peniaze. Na to začala dlhá cesta zháňania ďalších peňazí, materiálu a sponzorov, aby sme to zvládli do úspešného konca," priblížil.Prvou etapou projektu je čistenie plota a jeho náter základnou farbou, druhou etapou by mala byť v priebehu dvoch až troch týždňov realizácia výtvarného návrhu. Ten vytvoril bývalý študent prievidzskej obchodnej akadémie Dominik Hasák, ktorý momentálne študuje dizajn v Bratislave. "Komunikuje aj s architektom mesta Prievidza, aby to spĺňalo tiež predstavy mesta. Je tam zahrnutý znak mesta, symboly basketbalu, ktorý je pre Prievidzu typický, sponzori a tí, ktorí sa na tom podieľali, dali nám materiál, pomohli nám," uzavrel Malega.Téma TASR