V rámci výmenného programu spoznávajú naši stredoškoláci Izrael

TASR, 19. mája 2017 9:01

Výmenný program medzi študentmi slovenských a izraelských stredných škôl bol pilotne spustený na jar v roku 2016.

minister školstva Peter Plavčan sa v rámci svojej zahraničnej služobnej cesty v Izraeli stretol so slovenskými stredoškolákmi, ktorí navštívili túto krajinu v rámci výmenného pobytu. Foto: MŠVVaŠ


Bratislava 19. mája (TASR) - Stretnúť sa a porozprávať sa so slovenskými študentmi o ich skúsenostiach získaných počas pobytu na izraelskej strednej škole Kiriat Chaiim (časť mesta Haifa) bolo cieľom štvrtkovej (18.5.) návštevy ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR Petra Plavčana na pôde tejto školy. Možnosť navštíviť Izrael, spoznať jeho históriu, vzdelávací systém, zdokonaliť sa v jazyku a nadviazať nové priateľstvá sa tento krát dostala študentom troch slovenských stredných škôl. Konkrétne z Gymnázia Humenné, Obchodnej akadémie Humenné a Strednej priemyselnej školy v Snine.

Výmenný program medzi študentmi slovenských a izraelských stredných škôl bol pilotne spustený na jar v roku 2016. S myšlienkou umožniť spoznávať rozdielne kultúry týchto dvoch štátov prišiel Avihou Efrat z Izraela, ktorého rodina pochádza z Humenného. Práve v Humennom a v neďalekom okolí východného Slovenska mohlo stráviť v apríli tohto roka niekoľko zaujímavých dní 9 izraelských stredoškolákov a ich traja učitelia.

Projekt sa realizuje s cieľom spoznávania nových kultúr, predchádzania predsudkom v boji proti rasizmu, xenofóbii a antisemitizmu, ako aj získavania nových skúseností v oblasti informačných technológií a high-tech.

TASR o tom dnes informovali z komunikačného odboru MŠVVŠ SR.


Téma TASRPoužívaním stránok SkolskyServis.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac