Pedagógovia občianskej náuky a etickej výchovy diskutovali o korupcii

TASR, 22. októbra 2018 15:00

Téma korupcie je v súčasnosti veľmi aktuálna, často vyvolávajúca negatívne nálady v spoločnosti.

Bratislava 22. októbra (TASR) – Pedagógovia občianskej náuky a etickej výchovy základných a stredných škôl diskutovali v priebehu uplynulého týždňa na tému korupcie. Informovala o tom v pondelok Mária Lukáčová zo Štátneho pedagogického ústavu (ŠPÚ), ktorý seminár organizoval.
Foto: ŠPU

"Téma korupcie je v súčasnosti veľmi aktuálna, často vyvolávajúca negatívne nálady v spoločnosti. Preto je potrebné o nej hovoriť, diskutovať, hľadať riešenia jej eliminácie, a to i v školskom prostredí, pretože ak aj nie priamo korupcia, tak podvodné správanie sa v ňom vyskytuje pomerne často," povedal riaditeľ ŠPÚ Ľudovít Hajduk.

Riaditeľka odboru bilaterálnej a multilaterálnej spolupráce a európskych záležitostí rezortu školstva Martina Stiffelová na seminári uviedla, že problematike korupcie sa bude ministerstvo školstva venovať intenzívne tak dlho, kým sa s týmto fenoménom naša spoločnosť nevyrovná.

Zuzana Vasičák Očenášová z mimovládnej organizácie Zastavme korupciu účastníkom seminára ponúkla možnosť zapojiť sa do boja proti korupcii a podvodnému správaniu priamo v ich školách cez projekt Férovka.


Téma TASR