Pavlovce nad Uhom: Deti vytvorili z hliny keramické srdce

TASR, 23. októbra 2018 9:58

Obraz, ktorý je vyskladaný z viacerých častí, neskôr maľovali farebnými glazúrami a opätovne realizovali výpal.

Pavlovce nad Uhom 23. októbra (TASR) - Záverečným tvorivým stretnutím ukončili v pondelok v Pavlovciach nad Uhom v Michalovskom okrese projekt interaktívnych keramických workshopov pod názvom Srdce dokorán, ktorý realizovalo občianske združenie Annogallery. Ako informovala jeho koordinátorka Katarína Smiková, zameraný bol na podporu kultúrnych aktivít rómskych detí a mládeže.
Ilustračné foto Foto: anno.gallery

Do projektu sa počas októbra zapojili žiaci a pedagógovia zo Spojenej školy z Pavloviec nad Uhom. Počas štyroch tvorivých stretnutí vyhotovili za pomoci lektora, keramikára Petra Smika, keramický reliéf srdca, ako symbol lásky, priateľstva a vzájomného porozumenia, do ktorého zakomponovali svoje úvahy, myšlienky a príbehy. Obraz, ktorý je vyskladaný z viacerých častí, neskôr maľovali farebnými glazúrami a opätovne realizovali výpal. Okrem toho si deti podľa Smikovej vyrobili na pamiatku aj menšie keramické výrobky, rovnako s motívom srdca. Všetko spoločne odprezentovali formou trvalej inštalácie vo svojej škole a záverečnou brožúrkou.

"Projekt, do ktorého sa deti zapojili, im poskytol nielen príležitosť na tvorivú sebarealizáciu, ale tiež možnosť dať o sebe a svojich úspechoch vedieť svojmu okoliu, keďže samotný obraz bude nainštalovaný v priestoroch školy a budú si ho môcť pozrieť aj ostatní žiaci a rodičia," priblížila Smiková. Projekt realizovali s finančnou podporou Ministerstva kultúry SR s cieľom rozvoja tvorivosti, zručnosti, vzájomnej tolerancie a integrácie do spoločnosti.Téma TASR