Strechu na ZŠ Veľká Okružná v Partizánskom rekonštruujú

TASR, 17. marca 2017 9:17

Investícia do kompletnej opravy strešného plášťa, ktorý je v havarijnom stave, predstavuje viac ako 190. 000 eur.

Partizánske 17. marca (TASR) - Strecha na Základnej škole (ZŠ) Veľká Okružná v Partizánskom prechádza v tomto období rekonštrukciou. Investícia do kompletnej opravy strešného plášťa, ktorý je v havarijnom stave, predstavuje viac ako 190.000 eur, informoval dnes TASR primátor mesta Jozef Božik.

Projekt rieši rekonštrukciu strechy v rozsahu výmeny pôvodnej strešnej krytiny za plechovú, demontáž jestvujúcich a montáž nových strešných lát. Tiež zosilnenie pásnice strešných väzníkov, zateplenie minerálnou vlnou na stropnej konštrukcii pôvodnej plochej strechy, montáž požiarnych rebríkov a nový bleskozvod. Konkrétne ide o rekonštrukciu strechy na dvoch pavilónoch školy na ploche 2657 štvorcových metrov.

Dodávateľom prác je na základe výsledku verejnej súťaže spoločnosť PR Querkus, s.r.o., so sídlom v Banskej Bystrici. Firma investíciu realizuje za 190.458,46 eura. "Kompletná rekonštrukcia strešného plášťa by mala byť hotová začiatkom mája," dodal Božik.


Téma TASRPoužívaním stránok SkolskyServis.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac