Ondek očakáva, že nová ministerka posunie slovenské školstvo vpred

TASR, 11. septembra 2017 15:18

Tou sa má stať Martina Lubyová, členka predsedníctva Slovenskej akadémie vied (SAV).

Bratislava 11. septembra (TASR) - Predseda školských odborárov Pavel Ondek očakáva, že nová ministerka školstva bude odborníčkou a manažérkou, ktorá posunie slovenské školstvo dopredu. Uviedol to pre TASR v reakcii na oznámenie mena novej ministerky školstva. Tou sa má stať Martina Lubyová, členka predsedníctva Slovenskej akadémie vied (SAV).
Na snímke predseda Odborového zväzu pracovníkov školstva a vedy na Slovensku Pavel Ondek počas brífingu po rokovaní Odborového zväzu pracovníkov školstva a vedy na Slovensku 12. októbra 2016 v Bratislave. Foto: TASR/Pavel Neubauer

Predseda Odborového zväzu pracovníkov školstva a vedy (OZPŠaV) na Slovensku zopakoval, že minister školstva by mal byť v prvom rade odborník a ústretový človek, ktorý presadí požiadavky, ktoré sú veľmi akútneho riešenia, aby sa slovenské školstvo posunulo dopredu.

Lubyová vystrieda na poste ministra Petra Plavčana (nom. SNS), ktorý po kritike pre rozdeľovanie eurofondov na výskum a inovácie abdikoval koncom augusta na svoju funkciu.

Téma TASR