Okrúhly stôl k Národnému programu rozvoja výchovy a vzdelávania

TASR, 20. apríla 2017 11:18

Uskutoční sa v pondelok 24. apríla v aule Ekonomickej univerzity v Bratislave na Dolnozemskej ceste 1.

Bratislava 20. apríla (SkolskyServis.sk) - Konzultačný proces k Národnému programu rozvoja výchovy a vzdelávania „Učiace sa Slovensko“ pokračuje ďalším stretnutím autorov dokumentu s odbornou a širokou verejnosťou. Uskutoční sa v pondelok 24. apríla v aule Ekonomickej univerzity v Bratislave na Dolnozemskej ceste 1. Na verejnom prerokovaní sa okrem autorov dokumentu zúčastní aj minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Peter Plavčan.
Na snímke sprava minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Peter Plavčan a tím expertov Ivan Juráš, Vladimír Burjan, Juraj Vantuch a Milan Ftáčnik počas tlačovej konferencie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR pri príležitosti predstavenia Národného programu rozvoja výchovy a vzdelávania "Učiace sa Slovensko" 15. marca 2017 v Bratislave. Foto: TASR/Andrej Galica

Verejné fórum sa začne o 15.00 h diskusiou o regionálnom školstve, následne sa bude od 17.15 h diskutovať o vysokom školstve. Ide o druhý verejný okrúhly stôl, na ktorom je možné verejne pripomienkovať materiál Učiace sa Slovensko a ďalší zo série viacerých odborných stretnutí, ktoré prebiehajú na samostatných stretnutiach. Prvé verejné prerokovanie sa uskutočnilo 8. apríla v Divadle Aréna. Rezort školstva chce takýmto spôsobom ponúknuť odborníkom a širokej verejnosti čo najširší priestor, ako ovplyvniť finálnu podobu tohto zásadného dokumentu.

Na podujatie sú pozvaní zástupcovia regionálneho a vysokého školstva, predstavitelia profesijných a záujmových združení, zástupcovia miestnej štátnej správy a samosprávy či riaditelia priamo riadených organizácií rezortu školstva, rovnako ako všetci občania, ktorí majú záujem zapojiť sa do konzultačného procesu tohto dôležitého dokumentu.

Zapojiť sa do diskusie, vyjadriť svoj názor a predostrieť podnetné návrhy tak bude opäť môcť ktokoľvek. Vstup je voľný, a to až do naplnenia kapacitných možností priestoru.

Národný program rozvoja výchovy a vzdelávania Učiace sa Slovensko predstavilo Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR 15. marca 2017. Zverejnením na svojej webovej stránke zároveň ponúklo odbornej i širokej verejnosti možnosť vyjadriť sa k jeho jednotlivým návrhom. Za týmto účelom zverejnilo ministerstvo aj sériu krátkych videí, ktoré majú za cieľ vysvetliť jednotlivé zámery dokumentu. Na základe zaslaných pripomienok a podnetov sa predložený autorský návrh materiálu bude v najbližšom období dopracovávať. Pripomienkovanie bude ukončené koncom apríla.

TASR o tom dnes informovali z komunikačného odboru MŠVVŠ SR.

Súvisiace články:
Ciele dokumentu Učiace sa Slovensko vysvetľujú autori videami
Téma TASR