OZ ŠOK chce v chátrajúcej budove bývalej ZŠ v Nitre zriadiť múzeum

TASR, 14. novembra 2013 14:42

V areáli plánuje združenie vytvoriť priestor na park pre oddych a kultúru, ktorého súčasťou má byť multifunkčné a interaktívne múzeum.

Nitra 14. novembra (TASR) – Občianske združenie ŠOK – Šport Osveta Kultúra chce získať do prenájmu od mesta časť areálu bývalej Základnej školy na Nedbalovej ulici v Nitre. V areáli plánuje združenie vytvoriť priestor na park pre oddych a kultúru, ktorého súčasťou má byť multifunkčné a interaktívne múzeum. „Máme záujem, aby bol tento priestor využívaný verejnosťou na prospešné účely. Aj preto sme sa rozhodli areál opustenej budovy svojpomocne vyčistiť a podarilo sa nám dostať von z objektu značnú časť kriminálnikov a narkomanov,“ skonštatoval predseda združenia Ján Ivančík.

Členovia združenia predložili Mestu Nitra návrh, podľa ktorého by chceli časť budovy využiť na vytvorenie multifunkčného múzea spolu s kaviarenským posedením. „Na posúdenie našich plánov však musíme predložiť projektovú dokumentáciu. Pred jej vypracovaním sme sa rozhodli časť budovy, o ktorú máme záujem, dať do poriadku, urobiť jej dezinfekciu i dezinsekciu. Následne spolu so zástupcami Službytu, ktorý má priestory v nájme, sa budeme usilovať túto dokumentáciu vypracovať,“ povedal Ivančík.

Mesto však nevylučuje, že budovu bývalej základnej školy predá v budúcnosti investorovi, ktorý o ňu bude mať záujem. „Preto sme sa rozhodli vybrať si časť, ktorá sa dá samostatne odčleniť od zvyšku stavby. Prípadný predaj by sa tak nemusel našich plánov dotknúť a s revitalizáciou stavby môžeme začať prakticky okamžite,“ tvrdí Ivančík. Združenie by v prípade predaja budovy zostalo v malých samostatných priestoroch. Ak však Mesto investora nenájde, pokúsilo by sa združenie využiť aj ostatné priestory objektu.


Téma TASR