Na ocenenie dobrovoľníkov roka TSK je nominovaných 18 mladých ľudí

TASR, 6. februára 2014 12:01

O nominantoch rozhodovalo viacero organizácií a neformálnych skupín z Trenčianskeho samosprávneho kraja.

Trenčín 6. februára (TASR) - Spomedzi 18 mladých ľudí, ktorí sa venujú dobrovoľníckej činnosti, vyberie odborná komisia i široká verejnosť tých, ktorí získajú ocenenie Dobrovoľník roka Trenčianskeho kraja 2013. O nominantoch rozhodovalo viacero organizácií a neformálnych skupín z Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK). TASR o tom informoval Martin Labudík, člen predsedníctva Rady mládeže Trenčianskeho kraja (RMTnK), ktorá je jedným z organizátorov ocenenia.

Profily nominantov sú zverejnené na webovej stránke Dobrovoľník roka Trenčianskeho kraja - www.dobrovolnik.org a na sociálnej sieti Facebook - www.facebook.com/dobrovolnik.org. Odborná komisia vyberie štyroch ocenených v kategóriách ekológia, sociálna oblasť, výchovná činnosť, kultúra a osveta v nasledujúcich dvoch týždňoch. Cez sociálnu sieť bolo tiež 5. februára spustené verejné hlasovanie, prostredníctvom ktorého dávajú organizátori širokej verejnosti možnosť vybrať si svojho najobľúbenejšieho dobrovoľníka mimo výberu komisie. Hlasovanie na facebooku bude prebiehať do 15. februára.

Verejnosťou vybraný dobrovoľník s najvyšším počtom hlasov i štyria dobrovoľníci, ktorých vybrala komisia, budú ocenení na slávnostnom galavečere 22. februára v Klube Lúč v Trenčíne.

Dobrovoľník roka Trenčianskeho kraja je v poradí tretím ročníkom podujatia, ktoré je zamerané na zviditeľnenie dobrovoľníckej činnosti mladých ľudí vo veku 14 až 30 rokov. Ocenenie organizuje Rada mládeže Trenčianskeho kraja v spolupráci s lokálnou mládežníckou organizáciou JEF Trenčín a eventovo - vzdelávacou agentúrou Apache Entertainment. Jeho cieľom je pozdvihnúť povedomie o ľuďoch, ktorí svojou prácou pomáhajú iným.
Téma TASR