O chvíľu tu máme zápisy do prvých tried

Mgr. Silvia Bodláková, 22. marca 2018 10:44

Bratislava 22. marca (SkolskyServis.sk) - Kedysi som sa so synom musela doma dosť učiť. Mali sme poruchy učenia. Trávila som s ním veľa času v kuchyni pri stole a riešila domáce úlohy i doberala, čo robili v škole a nešlo mu tak ako by chcel... Potreboval inak naformulované zadanie, viac obrázkov...

Foto: Mgr. Silvia Bodláková


Nuž a mladšia dcéra sa tmolila okolo. Tiež sa chcela učiť. A tak začali vznikať maľovánky, neskôr bludiská, hľadanie rozdielov a aj pracovné listy na mieru a podľa jej želania. Vždy podľa toho čo sa jej páčilo či akú farbu sme sa učili, keďže vďaka liekom, čo musela brať v detstve, nevie rozpoznať nejaké odtiene farieb. Pár pracovných listov som ich uchovala. Niektoré trochu upravila. Potom som niektoré dorobila a uložila na web.

https://www.dobre-napady.sk/pre-deti/pracovne-listy-pre-predskolakov

Občas dcéra doniesla aj do škôlky, aby videla pani učiteľka, že aj doma sa učila. Hlavne, keď bola chorá. Obrázky sa pani učiteľke páčili. Páčili sa aj deťom. A tak sme už potom museli ozaj nosiť aj namnožené do škôlky. Aj pre kamarátov. Pani učiteľka sa potešila a aj viac. Deťom sa moje výmysly viac páčili ako tie, čo mali v škôlke.
Vyberte si, ak nejaké potrebujete pre svoje deti.

Foto: Mgr. Silvia Bodláková

Téma TASR