Nový projekt pre školy nestojí rodičov ani cent

Školský servis, 9. novembra 2018 9:28

Školení inštruktori učia deti zo základných škôl korčuľovať. Ich rodičov to pritom nestojí ani euro.

Foto: www.hockeyslovakia.sk


Bratislava 9. novembra (SkolskyServis.sk) - Od nového školského roka začal Slovenský zväz ľadového hokeja spolupracovať s desiatimi mestami na novom projekte Školského korčuliarskeho programu. Čo je jeho hlavným účelom, kto sa ho môže zúčastniť a prečo môže byť pre rodičov a ich deti zaujímavý nám v rozhovore vysvetľuje Diana Kosová, projektová a rozvojová riaditeľka SZĽH.


Hokejový zväz začal v novom školskom roku s projektom Školského korčuliarskeho programu. O čo v ňom ide?

Je to program týždňových kurzov korčuľovania pre všetkých druhákov a predškolákov v mestách. Momentálne sú s nami v spolupráci mestá Trenčín, Partizánske, Spišská Nová Ves, Gelnica, Nové Mesto nad Váhom, Michalovce, Trebišov, Topoľčany, Považská Bystrica a Čaňa. Po rekonštrukcii zimného štadióna sa pridá Liptovský Mikuláš a Žiar nad Hronom, od ktorých už máme potvrdené súhlasy pre realizáciu takéhoto programu.


Prejavili o túto novinku záujem aj ďalšie mestá?

Ak by sa chcelo pripojiť akékoľvek ďalšie mesto, sme pripravení rokovať o spolupráci. Iniciatívu vítame. V budúcnosti by sme z tohto projektu radi mali celoslovenskú aktivitu. Mestami, ktoré sa chcú pridať do tohto programu sú aj Levice a Poprad, s ktorými momentálne rokujeme o forme spolupráce. Spolupráca v Školskom korčuliarskom programe prebieha na úrovni mesto ako zriaďovateľ a SZĽH spoločne s hokejovým klubom v danom meste.
Čo v súvislosti s projektom majú na starosti tieto tri strany?

Samospráva sa podieľa na financovaní dopravy a výuky korčuľovania, SZĽH prispieva zabezpečením prilieb, korčúľ, farebných dresov, diplomov a tiež metodikou. Tu by som sa chcela poďakovať primátorom ale aj mestským zastupiteľstvám vymenovaných miest za spoluprácu na takomto užitočnom programe.


Existuje mesto, ktoré takúto možnosť nevyužilo?

Mrzí nás, že sa medzi spomenuté mestá nepridalo aj mesto Zvolen, ktoré ponúknutú spoluprácu na takomto programe odmietlo.

Školský servis informoval Slovenský zväz ľadového hokeja

Téma TASR