Nové trendy spolupráce pri preukazoch ISIC, ITIC a EURO26

Školský servis, 22. januára 2019 8:49

V používaní preukazov ISIC, ITIC a EURO<26 sa objavujú nové trendy po celom svete.

Bratislava 22. januára (SkolskyServis.sk) - Klasický preukaz vo forme karty začína nahrádzať jeho virtuálna podoba v mobile. Či už preukaz alebo mobil, ISIC, ITIC a EURO<26 sa oplatí pribaliť do svojej dovolenkovej batožiny pretože atraktívne zľavy čakajú na ich držiteľov doma i v zahraničí. Dôležité upozornenie: preukaz treba mať platný, stále viac poskytovateľov zliav kontroluje platnosť preukazov online v databáze CKM SYTS.

Pri používaní preukazov ISIC, ITIC a EURO<26 sa začínajú uplatňovať moderné trendy. Niektoré z nich tu už boli a niektoré sú nové. Tým novým je možnosť preukazu ISIC, ITIC (a čoskoro už aj EURO<26) mať preukaz vo virtuálnej forme v mobile. Na Slovensku je táto možnosť už takmer dva roky, popri tom má každý držiteľ vydanú aj plastovú formu preukazu. V niektorých krajinách sa začali vydávať preukazy už len vo virtuálnej podobe.

Združenie CKM SYTS zaznamenalo väčší dopyt zo strany rôznych inštitúcií (nielen poskytovateľov zliav) ohľadom možnosti online overenia platnosti preukazu, hlavne z dôvodu uznania preukazu ISIC ako dokladu o štatúte študenta. Trend elektronického online overenia platnosti preukazov, ako aj trend sledovania štatistík vyzužitia preukazov je niečo, čo sa stalo veľmi populárnou a dnes už bežnou súčasťou spolupráce medzi CKM SYTS a poskytovateľmi zliav. A vďaka tomu sme napríklad zaznamenali počas minulej zimnej sezóny jednu zaujímavosť. Zimné stredisko Kubínska Hoľa skončilo na druhom mieste vo využití zimných zliav, za strediskom Vysoké Tatry. Bez presných štatistík by tomu asi málokto uveril. Uvidíme ako to bude túto zimu.

Medzi partnerov, ktorí kontrolujú platnosť preukazov elektronicky, pribudli kiná Ster Century Cinemas a Golden Apple Cinemas. Držitelia platných preukazov sa môžu tešiť na zľavu 1 €, v prípade Golden Apple Cinemas aj na zľavu na špeciálne menu. Pri poskytnutí zľavy prebieha elektronická kontrola prostredníctvom načítania čiarového kódu, v ktorom je zakódované číslo preukazu, a online overenia platnosti preukazu v databáze CKM SYTS. Je preto dôležité, aby držitelia sledovali platnosť svojich preukazov a neplatné preukazy si obnovili.
Informácie o všetkých zľavách, novinkách nájdu držitelia preukazov na svojich stránkach www.isic.sk www.itic.sk www.euro26.sk

Téma TASR