Nové možnosti zmysluplného a hravého vzdelávania v Bratislave

Školský servis.sk, 27. septembra 2018 11:55

Žiaci prvého stupňa základných škôl sa budú mať od októbra možnosť pripraviť na život v 21. storočí, vďaka moderným Hey Hou kurzom od Edutime.

Bratislava 27. septembra (SkolskyServis.sk) - Edutime je nový inovatívny projekt, ktorý rozvíja osobnosť dieťaťa. Zameriava sa na anglický jazyk, rozvoj počítačových schopností a podnikavosť. Výučba povzbudzuje deti k premýšľaniu nad ich každodennými problémami, tímovej práci, kritickému pohľadu na svet a zlepšovaniu
prezentačných schopností.
Foto: TASR

Kurzy sú zaujímavé aj svojim zložením. Projekt podporuje diverzitu a spája deti rôznych vekových kategórii, čo vedieť k podpore takzvaného “peer-to-peer learning” procesu- mladšie deti majú možnosť rýchlejšie postupovať a rásť vďaka svojim starším rovesníkom. Tí sa na oplátku učia líderským schopnostia. Vďaka individuálnemu prístupu lektorov je podporovaný rozvoj každého účastníka kurzu, čo podporuje aj výučba v malých skupinách od 5-10 detí.

Kurzy organizuje skupina aktívnych študentov LEAF Academy, modernej medzinárodnej školy v Bratislave - Filip Glatz, Zuzana Čellárová a Ema Vargová. Tí veria, že kurzy sú len začiatok dlhodobejšej zmeny, ktorá pripraví deti na toto storočie.

Pre bližšie informácie navštívte:
www.facebook.com/edutimeoz
www.edutime.sk

Najčítanejšie Školstvo

Téma TASR