Novou štátnou tajomníčkou ministerstva školstva bude Oľga Nachtmannová

TASR, 16. novembra 2016 12:52

Nachtmannová, ktorá je poslankyňou Národnej rady SR za Smer-SD, nahradí Erika Tomáša.

Bratislava 16. novembra (TASR) – Novou štátnou tajomníčkou ministerstva školstva sa stane Oľga Nachtmannová. Do funkcie ju dnes vymenovala vláda SR na návrh ministra školstva Petra Plavčana (nominant SNS).
Oľga Nachtmannová Foto: TASRNachtmannová, ktorá je poslankyňou Národnej rady SR za Smer-SD, nahradí Erika Tomáša. Ten vo funkcii skončil 17. augusta. Na ministerstvo nastúpi v piatok (18.11.). Minister uviedol, že nomináciu koaličného partnera považuje za posilu.

"Oľga Nachtmannová je dlhoročná vysokoškolská učiteľka, bola opakovane poslankyňou, dokonca v školskom výbore, tak to považujeme za posilu pre náš úrad," vysvetlil Plavčan. Nachtmannová by mala podľa neho pravdepodobne prevziať agendu, ktorú mal na starosti Tomáš, teda vysoké školy a vedu.

Erik Tomáš sa sám vzdal funkcie dvojky na ministerstve školstva a vrátil sa k predsedovi vlády Robertovi Ficovi, ktorému robí poradcu pre médiá. Tomáš sa zároveň vrátil do Národnej rady SR, kde opäť vykonáva svoj poslanecký mandát.

Oľga Nachtmannová pôsobí od roku 1987 na Ekonomickej univerzite v Bratislave. Poslankyňou Národnej rady SR za stranu Smer-SD je od roku 2006. V súčasnosti je členkou ústavno-právneho výboru a tiež členkou výboru pre európske záležitosti.

Téma TASR