Žiaci špeciálnych základných škôl predstavili svoj Vianočný sen

TASR, 14. decembra 2017 13:39

Tancom, spevom, recitáciou i ďalšou umeleckou tvorivosťou sa prezentovali žiaci 13 špeciálnych škôl, ale aj deti zo súkromnej umeleckej školy či centra voľného času.

Svoj Vianočný sen predstavili verejnosti vo štvrtok 14. decembra 2017 žiaci špeciálnych základných škôl z nitrianskeho regiónu. Prehliadku tvorivosti zorganizovala Spojená škola internátna na Červeňovej ulici. Tancom, spevom, recitáciou i ďalšou umeleckou tvorivosťou sa prezentovali žiaci 13 špeciálnych škôl, ale aj deti zo súkromnej umeleckej školy či centra voľného času. Na snímke Špeciálna základná škla Šurany. Foto: TASR/Henrich MišovičNitra 14. decembra (TASR) – Svoj Vianočný sen predstavili verejnosti vo štvrtok žiaci špeciálnych základných škôl z nitrianskeho regiónu. Prehliadku tvorivosti zorganizovala Spojená škola internátna na Červeňovej ulici. Tancom, spevom, recitáciou i ďalšou umeleckou tvorivosťou sa prezentovali žiaci 13 špeciálnych škôl, ale aj deti zo súkromnej umeleckej školy či centra voľného času.

„Toto podujatie nie je celkom len o prezentácii talentu, ale aj o stretávaní sa detí aj nás dospelých. Má to patričnú noblesu a úroveň, ktorú sa snažíme každý rok udržať. Podporuje nás aj zdravá populácia, aby tam išlo o to prepojenie, búranie bariér medzi zdravými a chorými,“ skonštatovala Marianna Takáčová zo Spojenej školy internátnej Červeňova.

Deti zo Spojenej školy internátnej Červeňova sa na vystúpenie pripravovali už od októbra. „Vytvoriť program s takto postihnutými deťmi je veľmi náročné, potrebujú neustále opakovanie, utvrdzovanie, práca špeciálnych pedagógov je naozaj náročná,“ skonštatovala riaditeľka školy Soňa Šišková. Zároveň však dodala, že deti sa na vystúpenie každý rok nesmierne tešia. Za odmenu dostávajú pamätné listy i darčeky.

Téma TASR