Nitra: Vo fakultnej nemocnici sa rozdávali vysvedčenia

TASR, 25. júna 2018 12:42

Nešlo však o klasické, ale zdravotné vysvedčenia, ktoré škôlkari a školáci dostali za odvahu a spoluprácu pri liečebnom procese.

Nitra 25. júna (TASR) – Malí pacienti v nitrianskej fakultnej nemocnici si v pondelok prevzali vysvedčenia za ich dochádzku do nemocničnej materskej a základnej školy. Nešlo však o klasické, ale zdravotné vysvedčenia, ktoré škôlkari a školáci dostali za odvahu a spoluprácu pri liečebnom procese.

Detské oddelenie vo Fakultnej nemocnici v Nitre - Ilustračné foto Foto: TASR


Súčasťou podujatia bolo aj odovzdanie monitorovacích prístrojov dychu BabySense na neonatologickom oddelení nemocnice. "Tieto zariadenia pomáhajú deťom, ktoré sú ohrozené syndrómom náhleho úmrtia dojčiat (SIDS). Nadácia Križovatka nám odovzdala päť monitorov dychu v celkovej hodnote 400 eur, ktoré boli zakúpené zo sponzorského daru," uviedla hovorkyňa nemocnice Tatiana Timková.

Ako pripomenula, nadácia sa snaží vybaviť monitormi dychu všetky pôrodnícke oddelenia v nemocniciach a jednotky intenzívnej starostlivosti na celom území Slovenskej republiky. "Prístroje BabySense sú jediným výrobkom na svete registrovaným ako zdravotnícka pomôcka a spĺňajú najnáročnejšie klinické skúšky. V rámci projektu Mamička dýcham bolo nitrianskej klinike novorodencov darovaných do dnešného dňa celkovo 25 monitorov dychu," dodala Timková.


Téma TASR