Nitra: Univerzita bude radiť učiteľom, ako učiť o umelej inteligencii

TASR, 14. marca 2019 13:10

Podujatie s názvom Ultimate Survival Kit mladého človeka v dobe digitálnej pripravili katedra informatiky a občianske združenie eTeacher.

Nitra 14. marca (TASR) – Univerzita Konštantína Filozofa (UKF) v Nitre pripravila worskhop, zameraný na spôsoby, akým je možné vyučovať informatiku a umelú inteligenciu na stredných školách. Podujatie s názvom Ultimate Survival Kit mladého človeka v dobe digitálnej pripravili katedra informatiky a občianske združenie eTeacher.
Na snímke učebňa informatiky. Foto: TASR/František Iván


Ako informovali organizátori, vo štvrtok o 15. hodine sa účastníci na podujatí budú zamýšľať nad tým, čo by mali učitelia vedieť, aby boli pripravení na uplatnenie sa v podmienkach priemyselnej revolúcie 4.0 a dokázali vhodne učiť o umelej inteligencii na stredných školách. "Ukážeme si zaujímavé interaktívne aktivity online aj offline a preskúmame, čo je to umelá inteligencia, aké má podoby a čo všetko už dnes vie, ako sa počítače učia a aké sú pri tom úskalia," pripomínajú organizátori.

Prednášajúcou na workshope bude Zuzana Tkáčová, ktorá sa umelou inteligenciou dlhodobo zaoberá. "Ako učiteľka informatiky pôsobí už 18 rokov a v súčasnosti pracuje ako expert pre didaktické inovácie vo výučbe informatiky na základných a stredných školách v národnom projekte IT Akadémia – vzdelávanie pre 21. storočie. Venuje sa predovšetkým creative computingu, physical computingu, umelej inteligencii a problematike aktivizujúcich techník vo výučbe informatiky," predstavili prednášajúcu organizátori z Katedry informatiky UKF.Najčítanejšie Školstvo

Téma TASR