Štrajkujúci nitrianski učitelia spoločne darujú krv

TASR, 26. januára 2016 15:17

Učiteľská kvapka krvi sa uskutoční v piatok 29. januára o siedmej hodine.

Niektoré školy na Slovensku zostali vo štvrtok 19. novembra 2015 zatvorené. Dôvodom bolae akcia Deň zdravia. Na snímke učitelia počas darovania krvi v priestoroch Národnej transfúznej služby SR – pracovisko UNB Ružinov 19. novembra 2015 v Bratislave. Foto: TASRNitra 26. januára (TASR) – Štrajk učiteľov využijú nitrianski učitelia na darovanie krvi v Národnej transfúznej stanici v Nitre. Učiteľská kvapka krvi sa uskutoční v piatok 29. januára o siedmej hodine. "Vzhľadom na to, že nám vláda SR neumožňuje ani v tento deň podmienky, ktoré by priniesli väčšiu kvalitu do vzdelávania našich detí a neurobila potrebné kroky k zmene súčasnej situácie v školstve, urobíme aspoň my, učitelia, užitočný skutok pre našu spoločnosť a darujeme krv," informoval za Iniciatívu nitrianskych učiteľov Štefan Šimonov.

V stredu 27. januára sa v Trafačke uskutoční diskusné stretnutie učiteľov, rodičov a verejnosti. Témou diskusie bude objasnenie dôvodov štrajku a hľadanie riešení, ako zabezpečiť rovnaké podmienky pre žiakov v prístupe ku kvalitnému vzdelaniu. Diskusia učiteľov a verejnosti bude pokračovať aj o deň neskôr, vo štvrtok 28. januára v Martinuse v Centro Nitra. "Budeme diskutovať o slabých stránkach kontinuálneho vzdelávania a podelíme sa o naše skúsenosti," skonštatoval Štefanov.

O aktuálnych problémoch a dôvodoch štrajku budú hovoriť aj účastníci stretnutia materských škôl, ktoré sa uskutoční vo štvrtok v priestoroch Materskej školy vo Veľkom Záluží.

svl sat


Téma TASR