Na veľtrhu Gaudeamus sa predstaví 260 vzdelávacích inštitúcií

TASR, 22. septembra 2017 11:25

Veľtrh sa uskutoční na výstavisku Agrokomplexu v Nitre v dňoch 27. a 28. septembra.

Foto: Henrich Mišovič/TASRNitra 22. septembra (TASR) – Poskytnúť študentom stredných škôl komplexné informácie a poradenstvo pri výbere pomaturitného štúdia je cieľom 4. ročníka Európskeho veľtrhu pomaturitného a celoživotného vzdelávania Gaudeamus Nitra 2017. Veľtrh sa uskutoční na výstavisku Agrokomplexu v Nitre v dňoch 27. a 28. septembra.

Návštevníkom ponúkne 260 zastúpených univerzít, vysokých škôl, fakúlt a iných vzdelávacích inštitúcií, informoval organizátor veľtrhu MP-Soft, a.s. Študenti si budú môcť vybrať z viac ako 5000 študijných programov. Na veľtrhu budú zastúpené aj univerzity a vysoké školy zo zahraničia, predovšetkým z Českej republiky, Veľkej Británie, Dánska a Holandska. Zastúpenie budú mať aj univerzity z Kanady, Fínska, Francúzska, Nemecka, Nórska a zo Švajčiarska.

Najvýznamnejším sprievodným programom veľtrhu Gaudeamus budú prednášky vystavujúcich škôl. Ich témou budú podmienky prijímacieho konania a štúdia v školskom roku 2017/2018, ako aj informácie zo zákulisia štúdia priamo od študentov a absolventov vysokých škôl. Nerozhodným študentom pomôže Testovacie centrum a Poradenský servis. Každý študent si môže urobiť elektronický test a zistiť, na ktoré odbory má najlepšie predpoklady.

V Poradenskom servise bude pripravený tím poradcov, ktorý študentom na základe výsledkov testu pomôže vybrať vhodnú školu. Študenti môžu tiež využiť Centrum kariérového poradenstva. Pripravené sú pre nich aj workshopy a možnosť konzultácie priamo s kariérnymi poradcami, ktorí im pomôžu pri voľbe ich budúcej kariéry na základe ich predpokladov. Túto informáciu môžu študenti zohľadniť už pri voľbe vysokej školy.

Pre študentov zaujímajúcich sa o štúdium v zahraničí bude k dispozícii Poradenské centrum pre vysokoškolské štúdium vo Veľkej Británii. Poradenské centrum pomôže s celým procesom - od výberu vhodnej školy, cez splnenie podmienok prijímacieho konania až po organizáciu cesty a ubytovanie. Pre odborných návštevníkov je pripravený súhrnný informačný set o vystavujúcich školách a špeciálny Informačný systém pre pedagógov a výchovných poradcov. Systém aktuálne obsahuje vyše 650 vzdelávacích inštitúcií a 10.000 študijných programov.Najčítanejšie Školstvo

Téma TASR