Bezpečnosť a nové technológie budú témami Night of Chances Technology

Školský servis, 19. marca 2017 8:08

NOC okrem širších obzorov a vedomostí ponúka účastníkom aj stretnutie s osobnosťami z tohto odboru, s ktorými by sa v bežnom živote stretli len veľmi ťažko.

Night of Chances Technology - Ilustračné foto Foto: Night of Chances TechnologyBratislava 19. marca (SkolskyServis.sk) - Nikto si svoj život už nevie predstaviť bez technológií. Budú mať informačné technológie na náš život pozitívny dopad a v akej miere? Budú v budúcnosti zodpovedné za našu bezpečnosť? Ktoré pozície sa stanú najlukratívnejšími? Podujatie Night of Chances Technology, ktorého cieľom je odhaľovanie skúsenosti expertov študentom a absolventom, otvorí tieto i ďalšie zaujímavé témy 29. marca na Fakulte informatiky a informačných technológií Slovenskej technickej univerzity (FIIT STU) v Bratislave.

Študentské podujatie Night of Chances (NOC) Technology si tentokrát zobralo „napomoc“ uznávané IT firmy ako ESET, Swiss Re, Accenture, Sygic, Adidas Group, Tatra banka, AT&T. Lídrom úspešných firiem záleží na tom, ako bude vyzerať generácia, ktorá nastúpi po nich a je aj v ich záujme, aby z univerzít vychádzali pripravení absolventi. Celovečerný program sa bude skladať z niekoľkých častí, a to hlavnej panelovej diskusie, workshopov a sprievodných diskusií. Už dnes existuje obrovské množstvo aplikácií a služieb, ktoré nám zlepšujú život. Ako môžu dáta z komerčných firiem zlepšiť fungovanie služieb z verejného sektora? Majú firmy poskytovať svoje dáta vo všeobecný prospech?

Night of Chances Technology - Ilustračné foto Foto: Night of Chances Technology


„Bezpečnosť IT infraštruktúry je stále komplikovanejšou záležitosťou. Stúpa nielen počet a rozmanitosť pripojených zariadení, ale aj požiadavky na ich využívanie a ochranu. Ich bezpečnosť začína na samotnom designe a implementácii, kde znalosť tých správnych postupov zamedzí vzniku zbytočných chýb a bezpečnostných incidentov v budúcnosti,“ hovorí Juraj Malcho, CTO spoločnosti ESET. O tom, či je v ich rukách zodpovednosť bezpečnosti voči spoločnosti alebo nie, bude hovoriť hlavná panelová diskusia. Okrem bezpečnosti bude pálčivou témou aj technologický pokrok vo forme Internet of things (internet vecí), ktorú rozoberie Swiss Re. „Internet vecí pretransformuje náš fyzický svet do obrovského datapriestoru a umožní komunikáciu medzi týmito dvoma svetmi. To otvorí nespočetné možnosti. Naša firma chráni a skvalitňuje všetky činnosti od úsilia zameraného na vesmírne aktivity po ťažbu ropy či od robotiky po dopravu dronov alebo ľudí žijúcich a pracujúcich v inteligentných budovách až po autonómne vozidlá a ich interakciu s okolitým prostredím. Ste dostatočne chytrí a vizionárski, že si dokážete predstaviť, čo s nami môžete spraviť, aby bol tento prepojený svet viac odolný a bezpečný?“ odkrýva tému Pierluigi Fasano, Head of P&C Enterprise Architecture, Swiss Re.

Najšikovnejší študenti sa zúčastnia praktických workshopov, na ktorých si pod vedením expertov z firiem budú môcť vyskúšať riešiť každodenné situácie, ktoré môžu vo firme nastať. Tento rok si študenti vyberajú z rekordných 30+ workshopov, a na svoje si prídu aj na speeddatingu, 10-minútovom súkromnom rozhovore s uznávaným lídrom niektorej zo spoločností.

„NOC okrem širších obzorov a vedomostí ponúka účastníkom aj stretnutie s osobnosťami z tohto odboru, s ktorými by sa v bežnom živote stretli len veľmi ťažko. Najlepšou vizitkou podujatia je aj to, že už mesiac vopred sme mali vypredaný rekordný počet lístkov,“ hovorí Tomáš Hasala z neziskovej organizácie Nexteria, ktorá organizuje Night of Chances Technology.

Generálnymi partnermi podujatia sú spoločnosti ESET a Swiss Re. Konferencie sa konajú v spolupráci s Fakultou informatiky a informačných technológií Slovenskej technickej univerzity, ktorá doteraz ponúkla priestory na všetkých konferenciách Night of Chances Technology. Organizátori oceňujú výbornú spoluprácu s fakultou, ako i prístup študentov, mnohí z nich sú aj súčasťou Nexteria Ladership Academy a vytvárajú úspešné vlastné projekty. Night of Chances Technology sa uskutoční v stredu 29. marca o 17:30 v priestoroch fakulty na Ilkovičovej 2 v Bratislave. O podujatie je už teraz veľký záujem a v predaji sú posledné lístky. Viac informácií nájdete na webe https://nightofchances.sk/technology/.

Night of Chances je podujatie, ktoré funguje pod hlavičkou neziskovej organizácie Nexteria. Podporovateľom z radov lídrov veľkých firiem záleží na tom, ako bude vyzerať generácia, ktorá nastúpi po nich. Podobne je aj v záujme ich firiem, aby z univerzít vychádzali skutočne pripravení absolventi. Nexteria doposiaľ študentom priniesla 5 technologických konferencií pod názvom Night of Chances Technology (z toho jednu v Brne) a 6 biznisových konferencií - Night of Chances Bussiness. Podľa prieskumu až 93 % účastníkov Night of Chances označilo podujatie ako najlepšie kariérne podujatie na Slovensku. V budúcnosti sa už chystajú konferencie zamerané aj na budúcich právnikov a inžinierov.

Night of Chances Technology - Ilustračné foto Foto: Night of Chances Technology

Téma TASRPoužívaním stránok SkolskyServis.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac