Nezábudka

Školský servis, 12. novembra 2018 10:45

Nechajte sa vtiahnuť do prostredia plného zvierat obklopených prírodou.

Foto:


Bratislava 12. novembra (SkolskyServis.sk) - Kniha Nezábudka a Divozel Mateja Zámečníka, autora knihy pre deti s názvom Nakresli si príbeh, už nadobúdla konkrétnu podobu. Táto knižka vzniká bez podpory akéhokoľvek vydavateľstva. Na to, aby uzrela svetlo sveta, je nevyhnutné, aby hlavnými postavami príbehu neboli iba Nezábudka a Divozel, ale aby ste nimi boli aj Vy. Nezvyčajná kniha s environmentálnym posolstvom je už pripravená na tlač. No keďže Matej sa aj pri tejto knihe rozhodol nevyužiť služby vydavateľstiev a vydať knihu svojpomocne, vznikla kampaň na platforme Startlab .

Kniha určená pre deti prostredníctvom príbehov dvoch súrodencov, jeden symbolizuje Zem, druhý ľudstvo, ich učí, ako sa zodpovedne správať k prírode. Obsahuje pestré ilustrácie a ako bonus aj dva darčeky pre malých čitateľov, ktoré si môžu samé zasadiť a symbolicky tak rásť spolu s nimi.Knižka bude mať v pevnej väzbe ukrytých 64 strán, z ktorých 20 strán budú tvoriť ilustrácie. Bude tlačená na recyklovateľnom papieri a bude obsahovať modrú pastelku, ktorou si deti vyfarbia vo vnútri knihy rastlinu Nezábudky. Na konci ceruzky je puzdro, v ktorom sú semiačka Nezábudky. Po dokreslení si deti ceruzku zasadia do hliny a začnú zalievať.

V ampulke, v ktorej bol kedysi parfém, sa nachádzajú semiačka Divozela. Tie si malí čitatelia taktiež vyberú a s pomocou rodičov zasadia. A tak môžu Vaše deti rásť spoločne s hlavnými postavami z knižky. Puzdrá na semiačka sú z dreva, skla a plastového vrchnáčika. Slúžia tak ako názorná ukážka recyklácie a použitia papierového, skleneného a plastového materiálu, ktoré deti môžu po použití roztriediť.

Projekt môžete podporiť TU.

Téma TASR