Nebojte sa učiť TECHNIKU!

Školský servis, 6. septembra 2018 11:43

Prihláste sa na školenia, ktoré sa uskutočnia v termíne od 10. do 14. septembra 2018.

Bratislava 6. septembra (SkolskyServis.sk) - Odborné nakladateľstvo RAABE s podporou jednotlivých odborov školstva pozýva všetkých učiteľov základných škôl na sériu bezplatných školení pod názvom Nebojte sa učiť TECHNIKU!

Foto: Raabe


Hlavným zámerom školení v deviatich mestách Slovenska je podporiť učiteľov v rozvíjaní manuálnych zručností žiakov v ZŠ vo vzťahu k posilneniu vzdelávacej oblasti Človek a svet práce. Školenia povedie skúsený lektor a dlhoročný spolupracovník RAABE Mgr. Jan Krotký, Ph.D., vedúci Oddelenia technickej výchovy na Pedagogickej fakulte Západočeskej univerzity v Plzni a vedúci Centra didaktických a multimediálnych výukových technológií.
Účastníkom školení predstaví nové, alternatívne spôsoby vo vyučovaní vzdelávacej oblasti Človek a svet práce, získajú možnosť vyskúšať si, ako aktívnym spôsobom rozvíjať natoľko potrebnú kreativitu a manuálne zručnosti a prinesie tiež názorné ukážky, ako viesť atraktívnu a zmysluplnú výučbu, ktorá motivuje žiaka.

„V rámci školení nebudú chýbať ani ukážky modelových hodín s využitím námetov na tvorbu potrebnej teórie vďaka pracovným zošitom Technika. Pripravená integrovaná metodika práce s elektronickou stavebnicou v pracovnom zošite Technika pre 8. ročník uvedie učiteľov do problematiky elektronických obvodov a otvorí im tak novú cestu na realizáciu ďalších praktických elektronických projektov,“ prezradil o školení Mgr. Jan Krotký.

Školenia sa uskutočnia v termíne od 10. do 14. septembra 2018.

Viac o školeniach sa dozviete tu.

Učitelia základných škôl sa môžu na školenia prihlasovať ešte stále tu.

Téma TASR