Slovenská komora učiteľov navrhuje Etický kódex učiteľa

Školský servis, 6. júna 2017 9:37

Návrh Etického kódexu učiteľa odoslala SKU aj MŠVVaŠ SR, Výboru NR SR pre vzdelávanie, vedu, mládež a šport, riaditeľským organizáciám a Štátnej školskej inšpekcii.

Foto: SKUBratislava 6. júna (SkolskyServis.sk) - Slovenská komora učiteľov si uvedomuje naliehavosť existencie etického kódexu, ktorý vymedzuje normy správania sa pedagogických a odborných zamestnancov, podobne ako je to aj v iných profesiách (lekári, zdravotné sestry, sudcovia). Ako stavovská a profesijná organizácia predkladáme verejnosti návrh etického kódexu učiteľa, a sme pripravení byť partnermi ministerstva školstva pri vytváraní jeho definitívnej podoby, ktorá by sa mala čo najskôr stať súčasťou Zákona o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch č. 317/2009.

SKU si tiež uvedomuje dôležitosť funkcie riaditeľa školy, preto vyzýva riaditeľské organizácie, aby pripravili text Etického kódexu riaditeľa školy a školského zariadenia.

Znenie návrhu etického kódexu


Správna rada SKU

Najčítanejšie Školstvo

Téma TASRPoužívaním stránok SkolskyServis.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac