Nadácia VW SK spúšťa projekt Vedomostné ostrovy pre základné školy

TASR, 17. augusta 2017 15:15

Nadácia na projekte spolupracuje s Agentúrou pre vzdelanie a vedu SEA.

Bratislava 17. augusta (TASR) - Nadácia Volkswagen Slovakia (VW SK) spúšťa projekt Vedomostný ostrov. Ide o novú vzdelávaciu pomôcku pre žiakov základných škôl. Nadácia na projekte spolupracuje s Agentúrou pre vzdelanie a vedu SEA.
Foto:

Animovaný ostrov bude pre žiakov zdrojom vedomostí s množstvom zaujímavých vedomostných úloh z rôznych oblastí.

"Vedomostný ostrov, ktorý školy dostanú, je interaktívny kiosk s tromi dotykovými obrazovkami a špeciálnou aplikáciou tvoriacou jeho vedomostný obsah. Cieľom projektu je podporiť inovatívne formy vzdelávania na základných školách, interaktívne prepojiť teoretické poznatky s praxou a zároveň žiakov usmerniť pri výbere strednej školy. V nadácii sme presvedčení, že prístup k moderným metódam vzdelávania by mal byť umožnený všetkým žiakom," povedala dnes v Bratislave na stretnutí s novinármi Katarína Mariňáková z Nadácie VW SK.

Vedomostný obsah tvoria dve časti. Prvou je animovaný ostrov s interaktívnymi prierezovými úlohami z oblasti techniky, nemeckého jazyka, ekológie a fyziky. Úlohy sa ukrývajú pod lokalitami označenými na mape, na ktoré stačí jednoducho kliknúť. Druhú časť predstavujú digitálne učebnice (nemecký jazyk, dopravná výchova a fyzika) a kariérne poradenstvo vo forme testu "Viem, čím chcem byť". Okrem vedomostí budú môcť žiaci z Vedomostných ostrovov čerpať aj zaujímavé nápady, ako získané poznatky využiť v praxi, nájdu v nich návody na domáce pokusy, videá, tipy ako sa lepšie starať o životné prostredie, či ako si vybrať budúce povolanie. V riešení úloh a vedomostných kvízov sa budú môcť otestovať a súťažiť jednotlivo alebo za školu o hodnotné ceny.

Do projektu sa môžu zapojiť všetky základné školy z celého Slovenska. Na základe žrebovania bude rozdelených až 100 Vedomostných ostrovov pre 100 škôl, ktoré k nim automaticky získajú aj pripojenie na internet na dva roky. Školy sa môžu prihlasovať od 1. septembra do 16. októbra. Víťazné školy vyhlási nadácia 9. – 12. novembra v Bratislave.
Téma TASRPoužívaním stránok SkolskyServis.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac