Na VŠVU možno spoznať podmienky na štúdium a tvorbu mladých výtvarníko

Školský servis, 7. novembra 2012 10:33

Deň otvorených dverí Vysokej školy výtvarných umení (VŠVU) v Bratislave sa uskutoční vo štvrtok 8. novembra od 09.00 do 18.00 hodiny vo všetkých budovách VŠVU

Bratislava 7. novembra (TASR) – Najmä pre záujemcov o vysokoškolské štúdium, ale aj širokú verejnosť, ktorá chce spoznať súčasnú tvorbu mladej generácie, je určený Deň otvorených dverí Vysokej školy výtvarných umení (VŠVU) v Bratislave. Uskutoční sa vo štvrtok 8. novembra od 9. do 18. hodiny vo všetkých budovách VŠVU - na Hviezdoslavovom námestí, Drotárskej ceste a Koceľovej ulici."Návštevníci môžu vidieť vystavené diela študentov aj pedagógov, nahliadnuť do ateliérov či technických dielní za plnej prevádzky, zúčastniť sa na prezentáciách jednotlivých ateliérov.

Ilustračné foto Foto: TASR


Tiež bude možnosť prihliadať konzultáciám pedagógov so študentmi alebo obhajobám rozpracovanosti projektov. Prítomní budú pedagógovia, doktorandi aj študenti nižších ročníkov ochotní odpovedať na otázky záujemcov," uviedla pre TASR Katarína Morháčová z VŠVU. Na podujatí sa zúčastňujú všetky katedry školy zabezpečujúce bakalárske štúdium - katedra architektonickej tvorby, fotografie a nových médií, grafiky a iných médií, intermédií a multimédií, maľby a iných médií, textilnej tvorby, dizajnu, úžitkového umenia, vizuálnej komunikácie, reštaurovania, katedra sochy, objektu, inštalácie a kabinet kresby. Návštevníci majú príležitosť nahliadnuť aj do zákulisia fungovania školy. Pre záujemcov o komplexný výklad o štruktúre školy a jednotlivých katedier budú pripravené komentované prehliadky, o 9. a 13. h na Hviezdoslavovom námestí a o 11. a 15. h na Drotárskej ceste. "Program bude zavŕšený o 19. hodine minivernisážou výstavy Warm up K23 na Koceľovej ulici a napokon Beániou VŠVU o 21. h v Subclube, kam sú pozvaní nielen študenti VŠVU," dodala Morháčová.

Téma TASR