Na jarmoku bude miestna stredná škola ponúkať tradičné jedlá

TASR, 17. októbra 2017 8:11

Cieľom je prinavrátiť na jarmok jedlá, ktorými bol Levický jarmok známy už v dávnej minulosti.

Levice 17. októbra (TASR) - Pre návštevníkov Levického tradičného jarmoku, ktorý sa uskutoční v dňoch od 19. do 22. októbra, pripravilo mesto Levice v spolupráci so Strednou odbornou školou služieb na Ulici sv. Michala vlastný stánok s ponukou tradičných regionálnych jedál. Ako TASR informovala referentka vzťahov s verejnosťou a médiami Mestského úradu (MsÚ) v Leviciach Adriana Macáková, návštevníci sa tu dozvedia aj viac z histórie jarmoku.
Ilustračné foto Foto: Helena Rusnáková

Cieľom je prinavrátiť na jarmok jedlá, ktorými bol Levický jarmok známy už v dávnej minulosti. Netradičný stánok s nádychom dávnych čias bude pre návštevníkov pripravený na Námestí hrdinov. "Na ploche približne 2,5 kilometra bude umiestnených približne 500 stánkov s ponukou občerstvenia, remeselníckych výrobkov a iného spotrebného tovaru. Kolotoče budú už tradične umiestnené na parkovisku pred komplexom Atom a na Ulici P. O. Hviezdoslava. Na Námestí hrdinov bude umiestnené pódium, kde bude prebiehať sprievodný kultúrny program," povedala Macáková.

Uzávierka miestnych komunikácií bude trvať od 19. októbra od 06.00 h do 23. októbra do 06.00 h na Ulici P. O. Hviezdoslava v úseku od križovatky s Ulicou K. Kittenbergera po Ulicu Čsl. armády, Ulica Čsl. armády po križovatku Ulice Červenej armády s Mlynskou, Ulica SNP od Námestia hrdinov po Ul. 29. augusta, Vojenská od križovatky s Ulicou SNP po Bernolákovu, Bernolákova ulica od Vojenskej ulice po Námestie E. M. Šoltésovej.

Obchádzková trasa bude vedená po uliciach kpt. Nálepku, 29. augusta, SNP, K. Kittenbergera, sv. Michala, Záhradná, Mlynská a späť. "Pre zásobovanie jarmoku je obmedzený vjazd a výjazd vyznačený dopravným značením, kontrolu nad jeho dodržiavaním bude vykonávať mestská polícia, aby predajcovia motorovými vozidlami neohrozovali návštevníkov jarmoku," ukončila Macáková.Téma TASR