Na internáte na Karpatskej ulici v Poprade začali s rekonštrukciou

TASR, 16. augusta 2017 8:21

Problémy spôsobovala predovšetkým fasáda budovy, ktorá nepôsobila esteticky.

Poprad 16. augusta (TASR) – Exteriér školského internátu na Karpatskej ulici v Poprade začali rekonštruovať. Ako uviedla pre TASR hovorkyňa Prešovského samosprávneho kraja (PSK) Daša Jeleňová, internát je v nepretržitej prevádzke už 30 rokov, čomu zodpovedal aj takmer havarijný stav budovy. Problémy spôsobovala predovšetkým fasáda budovy, ktorá nepôsobila esteticky, zároveň bola podľa jej slov aj nebezpečná.
Ilustračné foto Foto: TASR

"Stavebné práce sa podarilo iniciovať zriaďovateľovi budovy, teda PSK, vďaka technickej pomoci Elena v rámci výzvy Ministerstva životného prostredia SR a programu Kvalita životného prostredia spolufinancovaného Európskym fondom regionálneho rozvoja," informovala hovorkyňa kraja. Zhotoviteľom stavby je spoločnosť Euro-Building, a. s. Stavba by mala byť v zmysle zmluvy ukončená a odovzdaná do 12 mesiacov. Cena za zhotovenie diela predstavuje vyše 620.000 eur, spoluúčasť PSK bude vo výške päť percent.

Cieľom rekonštrukcie je predovšetkým zníženie energetickej náročnosti budovy. "Ide o komplex s osempodlažnou ubytovacou časťou a dvojpodlažnou vstupnou časťou. V budove je 422 okien, 14 balkónových dverí, šesť dverí na požiarne schodište a päť vchodových dverí," doplnila. Rozsiahla rekonštrukcia v sebe zahŕňa opravu fasády, zateplenie strešného plášťa, výmenu vchodových dverí, výmenu vykurovacieho systému a svietidiel.

"Rekonštrukcia interiéru, ktorý si vyžaduje rozsiahlejšie investície, príde na rad neskôr. Nevyhnutné opravy, maľovanie a obnova interiéru sa zabezpečujú priebežne," doplnila hovorkyňa PSK. Od roku 2002 kraj investoval do obnovy budovy takmer 216.000 eur, najviac z toho to bolo v roku 2015, išlo o sumu 143.822 eur. Investície smerovali predovšetkým na výmenu okien, maľovanie interiéru izieb a na výmenu sociálnych zariadení či na opravu podláh na chodbách a v izbách.


Téma TASRPoužívaním stránok SkolskyServis.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac