Na Detskej Univerzite Komenského môžu deti študovať aj online

TASR, 23. augusta 2017 11:14

Deti majú deväť prednášok, ktoré sa nachádzajú na stránke www.dukonline.sk.

Bratislava 23. augusta (TASR) - Na Detskej Univerzite Komenského (DUK) môžu deti študovať aj online. Do tohto projektu sa tento rok prihlásilo 709 detí. Informoval šéf spoločnosti Datalan Marek Paščák. Firma prenáša deťom nové poznatky z DUK bezplatne cez internet priamo do detských izieb.
Online testovanie logického myslenia nadaných štvrtákov Foto: Mgr. Ľuboš Lukáč

"Výhodou online štúdia je, že je kapacitne a priestorovo neobmedzené – stačí mať počítač, tablet alebo mobil s internetom a chuť vzdelávať sa. Deti môžu študovať odkiaľkoľvek, zo Slovenska aj zahraničia, z prázdnin u starých rodičov či priamo z pláže," uviedol Paščák.

Deti majú deväť prednášok, ktoré sa nachádzajú na stránke www.dukonline.sk. Po prednáške cez online formulár vyplnia skúšobný test. "Diplom absolventa Detskej Univerzity Komenského Online získajú tí študenti, ktorí úspešne absolvujú aspoň šesť z deviatich testov," doplnil Paščák.

Do letnej univerzity sa podľa jeho slov každoročne hlásia stovky detí, a aj tento rok sa prihlásili deti nielen zo Slovenska, ale aj Čiech, Francúzska, Švajčiarska, Ukrajiny či Ruska. V minulých rokoch sa prihlásili deti žijúce v Čechách, Francúzsku či Austrálii," poznamenal.

Zo štatistík vyplýva, že viac online študentov sú chlapci (59,10 percenta), najviac detí sa zapojilo z Bratislavského kraja (28,49 percenta), najmenej z Nitrianskeho kraja (9,03 percenta).





vik mia



Téma TASR



Používaním stránok SkolskyServis.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac