MŠVVaŠ: V blízkej dobe bude zriadená skupina k terciárnemu vzdelávaniu

TASR, 13. júna 2018 13:25

Pracovná skupina má byť zložená zo zástupcov MŠVVaŠ, Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR, zamestnávateľov, odborov, zástupcov vysokých škôl ako aj Národnej rady SR.

Bratislava 13. júna (TASR) - V najbližších týždňoch má byť zriadená pracovná skupina, ktorá sa má zaoberať terciárnym vzdelávaním. Pre TASR to uviedlo v stredu v reakcii Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVaŠ) SR na výzvu Republikovej únie zamestnávateľov (RÚZ), aby ministerka školstva Martina Lubyová (nominantka SNS) splnila sľub z konferencie (24. mája) v parlamente o tom, že do konca júna začne pracovať skupina expertov.
Na snímke zľava ministerka školstva, vedy, výskumu a športu SR Martina Lubyová a minister dopravy a výstavby SR Árpád Érsek počas 109. rokovania vlády SR 6. júna 2018 v Bratislave. FOTO TASR - Martin Baumann Foto: TASR

Tí sa majú zaoberať Konceptom reformy terciárneho vzdelávania na Slovensku z pohľadu RÚZ. "Táto pracovná skupina má byť zložená zo zástupcov MŠVVaŠ, Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR, zamestnávateľov, odborov, zástupcov vysokých škôl ako aj Národnej rady SR," informoval hovorca Peter Bubla s tým, že rezort víta iniciatívu zamestnávateľov a prísľub ministerky platí.

Marián Marek z únie, jeden z autorov konceptu pre médiá, v stredu uviedol, že oblasťami, ktoré treba riešiť, sú financovanie subjektov terciárneho vzdelávania, prognózovanie potrieb trhu práce, hodnotenie maturantov, odmeňovanie pedagógov, pôžičky a štipendiá pre študentov a riadenie subjektov terciárneho vzdelávania.

Prvý viceprezident únie Mário Lelovský povedal, že koncept je východiskom pre diskusiu, do ktorej pozývajú na prvom mieste akademickú obec.

Téma TASR